Spotify w końcu z planem HiFi?

Spotify to jedna z najbardziej popularnych usług oferujących nam streaming muzyki. Przedstawiciele szwedzkiego serwisu doskonale zdają sobie sprawę z jego mocnej pozycji na rynku i co jakiś czas wprowadzają do niego nowe, przydatne rozwiązania. W sieci gruchnęła właśnie nieoficjalna informacja wskazująca na to, że Spotify może szykować nie lada niespodziankę dla fanów!

Spotify trafi w gusta audiofilów?

Spotify już dość dawno zapowiedziało wprowadzenie planu HiFi do swojej oferty. Do tej pory jednak nie widzieliśmy żadnych dowodów na to, że trwają prace związane z wdrożeniem takiego rozwiązania. Ciekawe światło na sprawę rzuca jednak pewien wątek w serwisie Reddit. Jeden z użytkowników serwisu pochwalił się, że po rezygnacji ze Spotify Premium otrzymał na maila od dostawcy usługi bardzo ciekawie brzmiące zapytanie.

„Czy przerzuciłbyś się na Spotify Platinum w przeciągu najbliższych 30 dni?”

W tym momencie warto wspomnieć, że Spotify Platinum ma być wspomnianą wersją HiFi tak bardzo wyczekiwaną od długich miesięcy przez audiofilów. Rozsyłanie przez popularny serwis takiej wiadomości może zdradzać jego plany związane z wprowadzeniem na rynek streamingu muzycznego swojego nowego rozwiązania. Pamiętajmy jednak, że szwedzki gigant nie przekazał jeszcze żadnych wiążących informacji na ten temat.

Czytaj też: Nowy Pixel z problemami! Sprawdź zanim kupisz!

Na razie mamy do czynienia więc z doniesieniami nieoficjalnymi. Musimy więc podchodzić do nich ze sporym dystansem. Niemniej jednak fani Spotify – szczególnie ci, dla których wysoka jakość odsłuchu jest niezwykle ważną kwestią – zdecydowanie pozytywnie spojrzeliby na nowy typ subskrypcji.

Grafika tytułowa: Cezar Sampaio / Unsplash