Nowy Pixel z problemami! Sprawdź zanim kupisz!

Smartfony Google Pixel zostały zaprezentowane przez koncern z Mountain View stosunkowo niedawno. Trzeba przyznać, że ich specyfikacje i design robią wrażenie, a i pierwsze recenzje opublikowane w sieci są całkiem pozytywne. Jednak i w tym roku nie obyło się bez kompromitacji. Problemy dotyczą Pixela 7 Pro.

fot. Google

Problem z baterią – czy Google go naprawi?

Nowe Pixele wzbudziły niesamowity entuzjazm. Trudno się jednak temu dziwić. Smartfony te są ładne, wydajne i oferują nam naprawdę zadowalającą jakość rejestrowanych zdjęć oraz materiałów wideo. Jak się jednak okazało, wielu użytkowników raportuje problem związany z eksploatacją swoich nowych smartfonów. Dotknął on osoby, które zakupiły model Google Pixel 7 Pro. Chodzi o baterię.

Według informacji przesyłanych przez właścicieli tego topowego urządzenia, ma ono problem z nadmierną konsumpcją energii w sytuacjach, w których ekran jest maksymalnie podświetlony (na przykład podczas przebywania na pełnym słońcu). W ciągu 15 minut intensywnego podświetlania ekranu poziom naładowania akumulatora potrafi zmniejszyć się aż o 10%.

Serwis xda-developers udowadnia, że przy średnim obciążeniu ekranu – na przykład jasnością na poziomie 600 nitów ekran pobiera od 3,5 W do 4 W mocy. Gdy podświetlenie zostaje zwiększone do maksimum, czyli około 1000 nitów – konsumpcja energii wzrasta odczuwalnie aż do 6 W. To zdecydowanie problem, którym powinni się zająć programiści Google. Być może zostanie on rozwiązany przy okazji którejś z kolejnych aktualizacji oprogramowania.

Czytaj też: Oto nowy Fossil z Wear OS 3!

Nikt z nas nie lubi, gdy smartfon rozładowuje się nazbyt szybko. Miejmy nadzieję, że to jedyna wpadka z udziałem obecnej generacji smartfonów Pixel. Takie sytuacje bowiem bardzo często podkopują zaufane do producentów. A to najgorsze, co mogłoby się przydarzyć koncernowi Google jako wyznaczającemu trendy na rynku.

Grafika tytułowa: Google