Sporo nowości w grach z serii Diablo!

Gry z serii Diablo są ostatnimi czasy zdecydowanie na topie. Blizzard nadal wspiera Diablo III, w przygotowaniu (na końcowym etapie) mamy Diablo IV, a jakiś czas temu na rynku zadebiutowały Diablo II Resurrected (remaster) oraz mobilne Diablo Immortal. Te dwie ostatnie propozycje doczekają się wkrótce ważnych aktualizacji!

Co nowego w Diablo Immortal?

Diablo Immortal wkrótce otrzyma duże rozszerzenie z nową zawartością fabularną. Wprowadzenie patcha planowane jest na 28 września. Nosił on będzie nazwę Forgotten Nightmares  i wraz z nim do gry trafi całkiem sporo nowości. Wprowadzone zostaną nowe lochy, bazy graczy oraz bronie. Ponadto wprowadzony zostanie kolejny sezon karnetu bojowego oraz nowy boss — Izilech The Misshapen. Aby się z nim zmierzyć konieczne będzie osiągnięcie co najmniej 6175 poziomu.

fot. Blizzard

Ważne zmiany także w Diablo II Resurrected!

Blizzard pamięta także o starych wyjadaczach, którzy spędzają czas przy świetnym Diablo II Resurrected. Wprowadzona została już aktualizacja 2.5, która wprowadza tzw. Strefy Terroru. To nowy rodzaj zdarzeń w świecie gry. W określonych sekcjach świata co godzinę będą pojawiały się eventy, w ramach których pojawią się potwory o dwa poziomy wyższe od poziomu gracza. Dzięki temu ułatwione zostanie levelowanie w kierunku 99 poziomu.

Aby odblokować Strefy Terroru należy pokonać Baala, czyli przejść grę na danym poziomie trudności. Gracze będą informowani o pojawieniu się Strefy Terroru poprzez specjalne ikonografię, teksty na ekranie czy nowe dźwięki. Brzmi ciekawie, prawda?

Czytaj też: Handheld od Logitecha oficjalnie!

Dajcie koniecznie znać, czy nadal pogrywacie w poszczególne części Diablo. Ja z niecierpliwością czekam na najnowszą odsłonę serii, która na Battle.net powinna zadebiutować już w pierwszej połowie przyszłego roku (jeśli nie pojawią się jakieś nieprzewidziane wcześniej utrudnienia).

Grafika tytułowa: Blizzard