Handheld od Logitecha oficjalnie!

Logitech już od jakiegoś czasu zapowiadał wprowadzenie na rynek handhelda, którego zadaniem będzie umożliwienie nam korzystania z wszystkich wiodących usług grania w chmurze. Owe zapowiedzi zostały właśnie przekute w fizyczną premierę. Oto Logitech G CLOUD! Co warto o nim wiedzieć?

Nowatorskie rozwiązania? To nie tutaj!

Logitech G CLOUD to konsolka, której zadaniem jest zapewnienie nam dostępu do takich rozwiązań, jak Stadia, GeForce Now czy chociażby Xbox Gaming Cloud. Warto również odnotować, że urządzenie pracuje pod kontrolą Androida 11 i oferuje dostęp do Sklepu Play. Bez problemów odpalimy więc na niej ulubione gry mobilne. Jaką specyfikację zaoferuje nam urządzenie od Logitecha?

Producent postawił w jego przypadku na procesor Qualcomm Snapdragon 720G. Obraz będzie wyświetlany na ekranie IPS LCD o przekątnej 7”, rozdzielczości Full HD i częstotliwości odświeżania 60 Hz. Niestety producent nie podaje informacji o ilości pamięci RAM i pamięci wbudowanej serwowanych na pokładzie konsoli. Zabrakło również wsparcia dla Wi-Fi 6, które dla wielu graczy jest wręcz niezbędnym elementem specyfikacji. Bateria pozwoli na nawet 12 godzin zabawy.

Czytaj też: IEM 2023 – oficjalna zapowiedź!

Póki co konsolka dostępna będzie wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, gdzie kosztuje w tej chwili 299 dolarów. Bylibyście skłonni kupić taki sprzęt, gdyby trafił do Polski? Dajcie znać!

Grafika tytułowa: Logitech