Sony pracuje nad mobilnym kontrolerem do PlayStation

Od kilku miesięcy firma wysyła sygnały świadczące o tym, że gaming mobilny staje się dla niej coraz istotniejszy.

Jak wynika z patentu opublikowanego w tym tygodniu przez japoński oddział Sony Interactive Entertainment, producent pracuje nad nowymi kontrolerami mobilnymi. Mają one umożliwiać podłączenie smartfona do dwóch uchwytów kontrolera, i jak wynika ze szkiców – przypominać bardziej znane z Playstation 4 DualShocki 4, a nie ich nowsze wcielenie, czyli charakterystyczne dla PS5 pady DualSense. 

Czytaj też: Czarne lub czerwone PS5? Wkrótce zmiana będzie możliwa

Informacja o patencie, ujawniona przez Andy’ego Robinsona z “Video Games Chronicle” pojawiła się kilka miesięcy po dołączeniu do Sony nowego szefa działu mobilnego PlayStation, Nicoli Sebastianiego, który wcześniej pracował dla Apple’a jako szef serwisu subskrypcyjnego Apple Arcade. Z wcześniejszego ogłoszenia rekrutacyjnego wynikało, że Sony zamierza przystosować swoje najpopularniejsze franczyzy do wersji mobilnej. 

https://twitter.com/TechyPreacher/status/1465181328081489921

Nowe urządzenie ma umożliwić mobilny gaming dzięki funkcji PS Remote Play lub w chmurze, podobnie jak wcześniej Xbox zrobił to ze swoim xCloudem. Same kontrolery zmieniające smartfony w przenośne konsole do gier, też nie są niczym nowym – z podobnego urządzenia, kontrolera Razer Kishi, mogą korzystać użytkownicy Xboksa i urządzeń z systemami Android i iOS.

Zdjęcie: Onur Binay/ Unsplash