Sony A7 IV – nowy standard wśród aparatów pełnoklatkowych

Oprócz następcy cenionego modelu A7 III do oferty Sony trafiły też dwie nowe lampy błyskowe. 

Trzy nowe produkty uzupełniają fotograficzną ofertę Sony: dwie lampy błyskowe HVL-F60RM2 i HVL-F46RM, a także aparat z wymiennymi obiektywami A7 IV z nowym przetwornikiem obrazu o efektywnej rozdzielczości około 33 megapikseli. Aparat to wyczekiwany następca modelu A7 III z 2018 roku, który – jak pisze firma w komunikacie –  przenosi „podstawowe” aparaty pełnoklatkowe na nowy poziom i redefiniuje standardy jakości obrazu i wydajności. 

Czytaj też: Nowy projektor Sony – najlżejszy i najmniejszy w swojej klasie

W nowym korpusie nie brakuje najbardziej zaawansowanych technologii firmy Sony do przetwarzania obrazu, w tym najnowszego procesora obrazu BIONZ XR i zaawansowanego systemu AF (autofokus), wzorowanego na flagowym modelu A1. Ich połączenie z ulepszeniami funkcjonalnymi i większą niezawodnością podczas fotografowania i filmowania pozwoliło stworzyć prawdziwie wszechstronny aparat dla pasjonatów i użytkowników profesjonalnych. Model A7 IV oferuje rozdzielczość 33 megapikseli, dużą ekspresję obrazu filmowego i różne funkcje spełniające rosnące potrzeby komunikacji na odległość.

Nowy aparat A7 IV będzie można nabyć od grudnia u autoryzowanych dealerów Sony. Jednocześnie z nim do sprzedaży trafi szklany ochraniacz ekranu PCK-LG2. Lampy błyskowe HVL-F60RM2 oraz HVL-F46RM będzie można nabyć od grudnia u autoryzowanych dealerów Sony. Cena aparatu w porównaniu z modelem A7 III w chwili premiery wzrosła o 500 funtów i wynosi 2499 funtów – w przeliczeniu na złotówki ok. 13 635 zł.