Nowy projektor Sony – najlżejszy i najmniejszy w swojej klasie

Dwa nowe modele sprawdzą się w muzeach, szkołach czy biurach.

Do oferty Sony na początku 2022 roku dołączą dwa nowe projektory średniej klasy o rozdzielczości WUXGA – VPL-FHZ85 i VPL-FHZ80, mogące znaleźć zastosowanie w biurach, edukacji, muzeach i symulatorach rozrywkowych. Pierwszy z nich jest, jak informuje producent, najmniejszym i najlżejszym projektorem średniej klasy dostępnym na rynku, oba z nich wyróżnia także wydajność, łatwość instalacji i zaawansowane funkcje oraz zakres zmiany osi ich obiektywu w pionie, wynoszący 70%.

Projektory VPL-FHZ85 i VPL-FHZ80 mają szereg cech pomagających w uzyskaniu wysokiej jakości obrazu.  Duża jasność – 7300 lumenów (8000 lumenów w centralnym punkcie obrazu) w modelu VPL-FHZ85 i 6000 lumenów (6500 lumenów w centralnym punkcie obrazu) w VPL-FHZ80 — zapewnia bogactwo wyświetlanego obrazu nawet w dobrze oświetlonych pomieszczeniach.

Projektory wykorzystują technologię Sony Reality Creation, analizującą jakość sygnału w czasie rzeczywistym, a także inne rozwiązania, które pozwalają na dostosowanie parametrów urządzenia do środowiska pracy, takie jak mierząca jasność pomieszczenia funkcja Ambiance. System automatycznego czyszczenia filtra i efektywny system chłodzenia mają z kolei umożliwić projektorom działanie przez długi czas, a także zmniejszają wymagania konserwacyjne.