Składany Pixel – wiemy coraz więcej!

Składane smartfony nie zdążyły jeszcze zawojować rynku. Z pewnością to zasługa tego, że nadal są diabelnie drogie. Na to jednak nic w tej chwili nie poradzimy. Niemniej jednak coraz więcej producentów chce posiadać w ofercie składane urządzenie łączące zalety smartfona i tabletu. Sprzęt z tej kategorii ma nam wkrótce zaprezentować także Google. Co wiemy o nowym członku rodziny Pixel?

Źródło: Front Page Tech

Składany Pixel już w przyszłym roku?

Na temat samego składanego Pixela nie wiadomo w tej chwili zbyt wiele. Do sieci wyciekły zaledwie rendery mające przedstawiać nam design tego smartfona. Jeśli mielibyśmy im wierzyć, to urządzenie będzie dość mocno nawiązywało do pozostałych smartfonów od Google. Sama konstrukcja ma być zbliżona do tego, co oferuje nam chociażby Samsung Galaxy Z Fold 4.

Specyfikacja składanego smartfona Pixel jest, póki co owiana tajemnicą. Możemy jednak spodziewać się, że będzie to urządzenie o topowych podzespołach. Być może koncern z Mountain View postawi tu na konfigurację zbliżoną do modeli Pixel 7 i Pixel 7 Pro. Powinniśmy wtedy spodziewać się po urządzeniu autorskiego procesora, dużej ilości pamięci (RAM oraz tej na dane użytkownika) oraz ponadprzeciętne możliwości fotograficzne.

Źródło: Front Page Tech

Czytaj też: Tablet od OnePlusa coraz bliżej!

Jeśli doniesienia się potwierdzą – premiery nowego składanego smartfona możemy spodziewać się najpewniej w maju 2023 roku. Cena smartfona Google Pixel Fold (?) może wynieść 1799 dolarów. Byłby wtedy tańszy od Galaxy Z Folda 4. Ale czy mocniejszy? Przekonamy się wkrótce.

Grafika tytułowa: Front Page Tech