Samsung upraszcza linię Galaxy A

Linia Galaxy A od Samsunga to wzorcowe smartfony ze średniej półki cenowej, które mają nam sporo do zaoferowania pod względem wydajności oraz funkcjonalności. Koncern z Korei ostatnimi czasy dość mocno rozbudował swoje portfolio w tej grupie produktowej. Można się w nim pogubić. Nadchodzący kryzys gospodarczy z pewnością wymusi na wielu producentach uproszczenie ofert. Samsung właśnie zabiera się za tą kwestię.

Nie będzie Samsunga Galaxy A74

Średniopółkowe smartfony z rodziny Galaxy A od lat sprzedają się fantastycznie. Trudno się jednak temu dziwić. Modele takie, jak Galaxy A50, A51, A52 i A53 były jednymi z najbardziej cenionych urządzeń w swoim segmencie. Oferowały nam namiastkę flagowych rozwiązań w rozsądnej cenie. Obok nich sprzedawane były nieco mocniejsze modele – Galaxy A70, A71, A72 i A73, którym jednak nigdy nie udało się osiągnąć tak dobrych wyników sprzedaży.

W 2023 roku droższa i mniej rentowna linia zostanie całkiem zarzucona. Premiery w tym przedziale cenowym doczeka się wyłącznie model Galaxy A54, który nadal ma być motorem napędowym, jeśli chodzi o wyniki sprzedaży koreańskiego koncernu w skali globalnej. Nie oszukujmy się – braku na rynku modelu Galaxy A74 raczej nie odczujemy. Mało kto będzie za nim tęsknił.

Czytaj też: Nie będzie kolejnego iPhone SE?

Trudno się dziwić decyzji Samsunga. Modele takie, jak Galaxy A52 czy A53 były naprawdę solidnymi propozycjami koreańskiego koncernu na średniej półce cenowej. Nieco mocniejszy – i co za tym idzie droższy – model nie był w stanie zdobyć takiej popularności jak one. Za Galaxy A74 raczej nikt nie będzie tęsknił.

Grafika tytułowa: Samsung