Samsung stawia na biotechnologię i sztuczną inteligencję

Samsung to jeden z niekwestionowanych liderów rynku elektroniki użytkowej. Koncern z Korei chętnie stawia na innowacje oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne na miarę trzeciej dekady XXI wieku. Nie dziwi więc fakt, że w najbliższym czasie gigant zamierza intensywnie stawiać na badania nad biotechnologią oraz sztuczną inteligencją i wdrażać rozwiązania z nimi związane w przypadku swoich produktów.

Samsung inwestuje w innowacje!

Koncern z Korei w najbliższych latach zainwestuje ogromne pieniądze w rozwój nowoczesnych, przyszłościowych rozwiązań. Koncern oznajmił, że do 2026 roku zainwestuje 356 miliardów dolarów w pewnych sektorach swojej działalności. Mowa o badaniach z zakresu sztucznej inteligencji, rozwoju półprzewodników oraz biotechnologii. Tak pokaźna inwestycja przyczyni się do powstania wielu nowych miejsc pracy.

Szacuje się, że w nadchodzących latach koreański koncern utworzy aż 80 tysięcy nowych miejsc pracy w ramach swojej działalności. Biorąc natomiast pod uwagę konieczność rozwoju także w firmach współpracujących z Samsungiem analitycy wskazują na konieczność zatrudnienia aż miliona nowych osób. Brzmi imponująco! Mam nadzieję, że inwestycje Samsunga przełożą się także na nowości produktowe koncernu, które mocno nam zaimponują.

Czytaj też: Nowa Motorola z pionierskim aparatem?

Wszystkiego dowiemy się w nadchodzących miesiącach. Jestem przekonany, że Samsung będzie się chętnie chwalił swoimi nowymi rozwiązaniami i efektami badań. Oczywiście będziemy Was o nich regularnie informować.

Grafika tytułowa: Brooke Cagle / Unsplash