Samsung pracuje nad nowymi aparatami?

Producenci posiadający w swojej ofercie smartfony z najwyższej półki toczą nieustanną rywalizację w zakresie ich możliwości fotograficznych. Jednym z najważniejszych graczy jest tutaj koreański Samsung. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że gigant pracuje właśnie nad kolejną generacją potężnych modułów fotograficznych.

Flagowce z nowym aparatem?

Firma Samsung niedawno złożyła wniosek o prawa do znaku towarowego dla marki XISO-CELL w KIPRIS (Korea Intellectual Property Rights Information Service) w Korei Południowej. Jest więc całkiem możliwe, że gigant będzie chciał zaserwować nam nowy rodzaj obiektywu już na pokładzie modelu Galaxy S23 Ultra. Premiera flagowego smartfona planowana jest na końcówkę tego bądź początek kolejnego kwartału (źródła nie są w tej kwestii jednoznaczne).

Póki co nie znamy parametrów nowego aparatu. Możemy jednak spodziewać się, że – jeśli faktycznie miałby trafić na pokład flagowców – będzie to matryca 200-megapikselowa. Kolejne tygodnie powinny nam przynieść nieco bardziej konkretne informacje w jej kwestii. Być może gigant z Korei zdecyduje się na wdrożenie w jej przypadku jakichś rewolucyjnych rozwiązań poprawiających jeszcze dodatkowo jakość zdjęć.

Czytaj też: Nowe flagowce Vivo oficjalnie!

Samsung musiał mocno napracować się przy projektowaniu swoich smartfonów z rodziny Galaxy S23. Koncern z Korei ma do czynienia z coraz mocniejszą konkurencją od producentów takich jak OnePlus, Xiaomi, OPPO czy Motorola. Aby podtrzymać dominację na rynku będzie z pewnością serwował nam bezkompromisowe rozwiązania.

Grafika tytułowa: toma areno / Unsplash