Google ulepsza swoje aplikacje z myślą o dużych ekranach!

Aplikacje Google to jedne z najważniejszych usług w portfolio koncernu z Mountain View. Gigant nieustannie dokłada starań, by owe rozwiązania służyły nam jak najlepiej, były niezawodne w kryzysowych sytuacjach i by ich obsługa była maksymalnie uproszczona. Tym razem do aplikacji wdrożone zostaną pewne rozwiązania, dzięki którym lepiej będzie się z nich korzystało na tabletach, Chromebookach i składanych smartfonach.

Co nowego w aplikacjach Google?

Duże ekrany wymagają rozwiązań, które pomogą w wygodnej pracy z aplikacjami i plikami. Dlatego też koncern z Mountain View wprowadzi do swoich rozwiązań nowe funkcje, dzięki którym korzystanie z nich ma pozytywnie wpływać na naszą produktywność.

Prezentacje Google obsłużą przeciąganie i upuszczanie tekstu oraz obrazów z jednego slajdu na drugi. Możliwe będzie również wykonanie akcji z danego slajdu do innej aplikacji, jeśli druga aplikacja obsługuje tę funkcję. To może być bardzo przydatne rozwiązanie podczas pracy z różnymi produktami amerykańskiego koncernu.

Dysk Google umożliwi teraz przeciąganie i upuszczanie plików oraz folderów w aplikacji zarówno w trybie jednego, jak i dwóch okien.  Do tej pory możliwe było przeciąganie plików z urządzenia do aplikacji w celu dodania ich do chmury. Rozwiązanie ma poprawić wydajność podczas pracy na podzielonym ekranie.

Dokumenty Google obsłużą w pełni mysz komputerową. Oznacza to, że w końcu, po latach możliwe będzie zaznaczanie tekstu za pomocą gestu kliknięcia lewym przyciskiem myszy i przeciągania kursora – jak w przypadku desktopów i oprogramowania Microsoft Office. To wbrew pozorom spore udogodnienie.

Czytaj też: GC Connect – poręczny HUB, spore możliwości

Cieszy fakt, że Google pamięta o wszystkich użytkownikach swoich aplikacji i usług – także tych, którzy korzystają z nich na dużych ekranach. Mam nadzieję, że przyszły rok będzie dla amerykańskiego giganta równie pracowity i owocny pod tym względem!

Grafika tytułowa: Firmbee.com / Unsplash