Samsung Galaxy Z Fold 4 odarty z tajemnic!

Samsung Galaxy Z Fold 4 to jeden z najbardziej wyczekiwanych smartfonów mających zadebiutować w nadchodzących miesiącach. Całkiem niedawno mieliśmy możliwość poznania jego domniemanego wyglądu – na podstawie przecieków, które trafiły do sieci. Tym razem docierają do nas natomiast wieści związane z jego specyfikacją. Składany flagowiec koncernu z Korei przestaje mieć przed nami jakiekolwiek tajemnice!

Piekielnie mocny składak od Samsunga!

We wnętrzu Galaxy Z Fold 4 producent umieści elastyczny wyświetlacz AMOLED o przekątnej 7,6″. Rozdzielczość jego pracy to WQXGA+ o odświeżaniu obrazu z częstotliwością 120 Hz. Pod ekranem wygospodarowane zostanie miejsce dla kamery o rozdzielczości 16 MP. Ekran zewnętrzny to AMOLED o przekątnej 6,2 cala i rozdzielczości HD+. Również w jego przypadku odświeżanie to 120 Hz. W otworze w górnej części ekranu znajdzie się miejsce dla kamerki 10 MP.

Podzespoły zastosowane w przypadku składanego Samsunga to absolutny top! Za wydajność odpowiadać będą flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 wspierany przez od 12 GB do 16 GB RAM i od 256 GB do 512 GB wbudowanej pamięci na dane użytkownika. Za zasilanie w przypadku nowości odpowiadał będzie akumulator o pojemności 4400 mAh ze wsparciem dla ładowania z mocą 25 W. Oczywiście Samsung postawi także na ładowanie indukcyjne i ładowanie zwrotne.

Za zaplecze fotograficzne odpowiadał będzie potrójny zestaw aparatów: główny 50 MP + 12 MP z obiektywem ultraszerokokątnym + 12 MP teleobiektyw z 3x zoomem optycznym. Możemy więc spodziewać się naprawdę wysokiej jakości zdjęć i materiałów wideo. To bardzo ważne, ponieważ największy konkurent – Xiaomi – postawił na współpracę z Leica.

Czytaj też: Stylus – ciekawy dodatek czy praktyczne narzędzie?

Nie mogę się doczekać prezentacji nowości i tego, by móc ją dla Was przetestować. Wszyscy liczymy na to, że koncern z Korei zoptymalizuje także sam proces produkcyjny, aby ceny składanych smartfonów nieco spadły. Jeśli w przyszłości mają one zastąpić urządzenia o klasycznej formie, to z biegiem czasu sprzęt ten musi zrównać się cenowo.

Źródło: OnLeaks/Smartprix