Samsung Galaxy S23 będzie smartfonem kompletnym?

Samsung Galaxy S23 na rynku zadebiutuje za pół roku i po premierze składanych urządzeń koreańskiego koncernu będzie tematem numer jeden, jeśli chodzi o przecieki związane z produktami Samsunga. Może okazać się, że dla wielu z nas będzie to smartfon wręcz idealny!

fot. Samsung

Seria Galaxy S23 wyłącznie ze Snapdragonem?

Jakiś czas temu pojawiły się w sieci dość niepokojące informacje. Wskazywały one, że na pokład smartfonów z serii Galaxy S23 – oprócz procesorów Snapdragon oraz Exynos – trafią także układy MediaTek. Oznaczałoby to dość duży rozstrzał, jeśli chodzi o dostępne wersje smartfonów. Najwyraźniej ktoś poszedł po rozum do głowy w tej sprawie. Najnowsze doniesienia wskazują bowiem na to, że w przypadku serii Galaxy S23 zastosowany zostanie wyłącznie jeden procesor!

I wbrew pozorom wcale nie będzie to Exynos. Urządzenia mają bowiem pracować pod kontrolą układu Snapdragon 8 Gen 2. Powodem decyzji ma być fakt, iż Exynos 2300 ma być dużo słabszym procesorem od nowego, flagowego Qualcomma i forsowanie go na siłę w przypadku nowych flagowców Samsunga mogłoby spotkać się z bardzo nieprzychylną reakcją ze strony potencjalnych nabywców urządzeń koreańskiego koncernu.

Czytaj też: Xiaomi 12 Lite oficjalnie! Będzie hit?

Warto pamiętać, że póki co mamy do czynienia z przeciekami. Faktyczne informacje związane z przyszłorocznymi flagowcami Samsunga zaczną się potwierdzać na krótko przed ich przyszłoroczną premierą. Pozostaje nam wypatrywać kolejnych wieści w sprawie.

Grafika tytułowa: Samsung