Samsung Galaxy S21 FE w tańszej wersji już wkrótce!

Samsung Galaxy S21 FE to jeden z najważniejszych smartfonów w ofercie koreańskiego koncernu. Jest on tzw. „opłacalnym flagowcem”, a więc urządzeniem oferującym topową specyfikację w atrakcyjnej cenie. Mimo to jego zakup dla wielu z nas może być barierą nie do przeskoczenia. Dlatego też koncern z Korei chce przygotować jeszcze tańszy wariant omawianego urządzenia. Co dziś wiemy na jego temat?

Samsung Galaxy S21 FE i wersja niskobudżetowa

Samsung Galaxy S21 FE został wyposażony w ekran o przekątnej 6,4″ pracujący w rozdzielczości Full HD+. Jest to matryca Dynamic AMOLED o odświeżaniu 120 Hz. W przypadku wersji niskobudżetowej jednak sercem nie będzie Exynos 2100 z modemem 5G, a Qualcomm Snapdragon 720G (z łącznością LTE) wspierany przez 8 GB pamięci RAM i 256 GB przestrzeni na nasze dane. Zastosowanie tańszego układu ma przełożyć się na zbicie ceny urządzenia.

Oczywiście tańszy Galaxy S21 FE zaoferuje nam identyczne jak w przypadku droższej wersji aparaty fotograficzne: główny – 12 MP, szerokokątny – 12 MP i teleobiektyw – 8 MP. Obawiam się jednak, że w związku z zastosowaniem słabszego procesora, jakość zdjęć może nieco odstawać od tej oferowanej przez droższą wersję smartfona. Jednak moc obliczeniowa odgrywa tutaj dość ważną rolę.

Czytaj też: Samsung Galaxy S21 FE – opłacalny flagowiec, któremu niczego nie brakuje!

W tej chwili nie wiadomo, czy nowa wersja smartfona Samsung Galaxy S21 FE będzie dostępna w Europie. Musimy poczekać na oficjalne wieści w tej kwestii. Gdy tylko producent przekaże swoje stanowisko w tej kwestii – będziemy Was informować!