Samsung Galaxy A14 4G oficjalnie!

Koncern z Korei zaprezentował nam na początku tego miesiąca swoje flagowce na 2023 rok – serię Galaxy S23. Czas jednak na to, by powoli poznać kolejne propozycje koreańskiego koncernu. Tą dedykowaną najbardziej oszczędnym klientom jest model Galaxy A14 4G, który właśnie zadebiutował oficjalnie. Co warto wiedzieć na jego temat?

fot. Samsung

Niedrogi, ale czy wystarczający?

Prezentowany smartfon wyposażony został w 6,6-calowy ekran PLS LCD o rozdzielczości Full HD+. Jego częstotliwość odświeżania to 90 Hz. Koreański koncern postawił tu na procesor MediaTek Helio G80 wspierany przez 6 GB RAM oraz 128 GB przestrzeni na dane użytkownika. Ponadto mamy tu m.in. NFC czy modem LTE. Całość jest zasilana baterią o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla ładowania 10 W.

Na froncie mamy aparat do selfie i rozmów wideo o rozdzielczości 13 MP. Na pleckach mamy natomiast trzy obiektywy – główny 50 MP, ultraszerokokątny 5 MP oraz makro 2 MP. Całość pracuje pod kontrolą Androida 13 z nakładką One UI. Smartfon zapowiada się więc ciekawie. Ma kosztować na start około 1000 złotych i można spodziewać się, że dość szybko potanieje.

Czytaj też: Nowe procesory AMD już w sprzedaży!

Dajcie koniecznie znać, czy jesteście entuzjastami takich prostych smartfonów do podstawowych zadań. A może zdecydowanie wolicie stawiać na droższy i bardziej wszechstronny sprzęt?

Grafika tytułowa: Samsung