Ruszają prace nad Android 13! Oto Developer Preview 1!

Google rokrocznie udostępnia nam kolejne aktualizacje systemu Android. Nie wprowadzają one rewolucyjnych zmian w oprogramowaniu, ale dzięki nim system zyskuje nowe, ciekawe funkcje oraz jest regularnie odświeżany. Dziś dotarła do nas informacja wskazująca na to, że udostępniona została pierwsza wersja testowa Androida 13 – Developer Preview 1.

fot. Google

Co nowego w systemie Android 13?

Póki co mamy do czynienia z bardzo wstępną wersją systemu Android 13, która nie prezentuje nam wszystkich nowości mających zostać wdrożonych w przypadku kolejnej wersji oprogramowania. Już teraz dowiedzieliśmy się jednak, że Google w przypadku swojego oprogramowania skupi się ponownie na prywatności i bezpieczeństwie. Ponadto do systemu trafi funkcja o nazwie Photo picker. Jej zadaniem będzie blokowanie dostępu aplikacjom do całej biblioteki zdjęć i filmów w pamięci urządzenia. W przypadku chęci udostępnienia jakichś multimediów dana apka otrzyma dostęp tylko do tych treści, które chcemy przekazać dalej.

Sam harmonogram prac nad systemem Android 13 będzie wyglądał identycznie, jak w poprzednich latach. Do końca marca udostępniane będą wersje deweloperskie oprogramowania. Od kwietnia wystartuje faza beta. W kolejnych miesiącach będzie ona skrupulatnie testowana i wzbogacana o kolejne nowości, by ostatecznie Google mogło wystartować z wdrożeniem systemu jak corocznie – we wrześniu.

Czytaj też: Zegarki Samsunga z ekstremalnie długim wsparciem!

Mam nadzieję, że Android 13 przyniesie ciekawe nowości, które uczynią nasze smartfony bezpieczniejszymi i jeszcze bardziej przystępnymi w obsłudze. Oczywiście będziemy informować was, gdy tylko pojawią się kolejne informacje związane z funkcjami mającymi trafić do „trzynastki”.

Grafika tytułowa: Google