Zegarki Samsunga z ekstremalnie długim wsparciem!

Samsung ogłosił w ubiegłym roku, że dla niektórych swoich urządzeń z rodziny Galaxy A i wszystkich nowych Galaxy S i Z zapewni wsparcie aktualizacjami Androida aż przez trzy lata. To była dobra decyzja, która pozytywnie wpłynęła na wyniki sprzedaży koncernu z Korei. Podobna obietnica w kwestii aktualizacji padła właśnie także w odniesieniu do smartwatchy!

fot. Samsung

Smartwatche Samsung z długim wsparciem!

Deklaracje związane z zegarkami padły podczas wczorajszej konferencji koreańskiego koncernu. Tej samej, podczas której zaprezentowano nowe, flagowe smartfony oraz tablety. Samsung obiecuje, że zegarki z systemem Wear OS 3 i nakładką One UI będą otrzymywać aktualizacje aż przez cztery lata. Warto jednak pamiętać, że nowa wersja Wear OS nie jest udostępniana rokrocznie, więc aktualizacje mogą objąć w większości nowe funkcje udostępniane dla zegarków.

Także podczas wczorajszego wydarzenia przedstawiciele koncernu poinformowali, że dla wybranych smartfonów Galaxy udostępnione zostaną nie trzy, ale nawet cztery duże aktualizacje Androida. To świetne wieści i gest, dzięki któremu Samsung może pozostawić konkurencję daleko w tyle. Po cichu mam nadzieję, że do tej grupy będzie zaliczał się mój prywatny Galaxy A52 5G. Bardziej realnym scenariuszem jest jednak ten, według którego tak długo wspierane będą wyłącznie flagowce.

Czytaj też: Samsung prezentuje rodzinę Galaxy S22!

Dużo się mówi ostatnio o ekologii, o odbieraniu z zestawów sprzedażowych urządzeń mobilnych ładowarek, czy też słuchawek. Tak naprawdę jednak realny wpływ na środowisko będzie miało wydłużenie wsparcia dla naszej osobistej elektroniki. Wtedy bowiem będziemy zmieniać nasze urządzenia rzadziej a te, których się pozbywamy nie będą tak często lądowały na śmietniku.

Grafika tytułowa: Samsung