Rower, łódka, kamper i amfibia w jednym

Aigars Lazuis, projektant i przedsiębiorca wymyślił i stworzył pojazd BeTriton po to, aby ulepszyć turystykę rowerową i, jak twierdzi, znaleźć zrównoważone rozwiązanie dla zagorzałych podróżników.

Trójkołowy pojazd jest wyposażony w silnik elektryczny w piaście z przekładnią wewnętrzną ze wspomaganiem pedału. Zasilany baterią litowo-jonową i panelami słonecznymi na dachu, zapewnia 50 km zasięgu.

Przejście z trybu lądowego na wodny jest bardzo szybkie i łatwe. Wystarczy nad zbiornikiem wodnym, podnieść koła roweru, napompować i zamocować stabilizatory, opuścić silnik eboata z kabiny i gotowe! Jako łódź, BeTriton ma zasięg do 20 km, a jeśli zabraknie energii, w obwodzie dostępne są zwykłe wiosła.

etrike łódź kempingowa

Tryb kampera działa zarówno na lądzie, jak i na wodzie. Jest wystarczająco dużo miejsca, aby dwie osoby mogły się wyspać i ułożyć pod ręką plecaki. Jest składany stół kuchenny, wbudowane ogrzewanie i chłodzenie, porty USB do ładowania, GPS i nagłośnienie.

etrike łódź kempingowa

Poniższy film prezentuje możliwości niecodziennego pojazdu:

Cena trójkołowca to 14 500 euro. Na stronie producenta można złożyć zamówienie i płacąc 100 euro zarezerwować egzemplarz dla siebie. Terminy dostaw to bieżący rok w przypadku Europy i przyszły dla reszty świata.

Czytaj także: Kampery. Wakacje na każdą kieszeń