Rosja zalegalizuje piractwo? To się nazywa desperacja!

Rosja bardzo ucierpiała wskutek zachodnich sankcji nałożonych na naszych wschodnich sąsiadów. To jednak konsekwencja agresji Władimira Putina wobec Ukrainy. Jego kraj pogrąża się w kryzysie gospodarczo-finansowym. Wycofują się także z tamtejszego rynku kolejne, duże koncerny. Rosjanie tracą dostęp do platform wideo oraz gamingowych. W związku z tym pojawiły się nawet pomysły by… zalegalizować w Rosji piractwo!

Rosja staje się krajem absurdów!

W sieci pojawiły się właśnie informacje związane z rosyjskim planem obrony gospodarki rosyjskiej przed falą sankcji nałożonych na nią od czasu inwazji na Ukrainę. To bardzo treściwy dokument, który zawiera pomysły władz Rosji na to, jak poradzić sobie z sankcjami przygotowanymi przez państwa ościenne – wrogów Federacji Rosyjskiej. Niektóre postanowienia w nim zawarte wzbudzają poważne kontrowersje – szczególnie te zawarte w punktach 6.7.2 i 6.7.3.

Owe punkty zakładają zniesienie kar za korzystanie z nielicencjonowanego oprogramowania firm mających siedzibę w krajach obejmujących sankcjami Federację Rosyjską, która została przecież w sposób niesprawiedliwy poszkodowana przez państwa Zachodu. Z jednej strony legalizacja piractwa może wydawać się rozwiązaniem idealnym dla szarego obywatela Rosji. Warto jednak pamiętać o tym, że twórcy nie będą chcieli tworzyć contentu z myślą o narodzie, który ich okrada. Rosjanie więc będą mogli zapomnieć o rodzimej wersji językowej gier i filmów, czy też o dostępie do wszelkich rozgrywek sieciowych.

Czytaj też: HBO Max już w Polsce!

Rosja pogrąża się w chaosie i oparach absurdu. Zbrodniarz Putin jest natomiast nieugięty w kwestii roszczeń wobec Ukrainy. Miejmy nadzieję, że koniec tego tyrana będzie równie spektakularny, jak jego decyzja o dokonaniu inwazji na Ukrainę.