FIFA – Rosja wypada z gry

W odpowiedzi na atak rosyjskiej armii na Ukrainę EA Sports usuwa reprezentację Rosji i wszystkie kluby z tego kraju z gry FIFA 22 , gier mobilnych i gier online.

Producent i jednocześnie wydawca serii poinformował o tym fakcie we wpisie na Twitterze. Podobnie jak wiele oświadczeń w świecie piłki nożnej, wzywa do jak najszybszego pokojowego zakończenia konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

Oficjalne oświadczenie EA Sports brzmi następująco:

„EA Sports solidaryzuje się z narodem ukraińskim . Tak jak wiele innych głosów płynących z futbolowego świata, nawołujemy do pokoju oraz zakończenia inwazji na Ukrainę.

W zgodzie z naszymi partnerami z FIFA i UEFA EA Sports rozpoczęło proces usunięcia rosyjskiej drużyny narodowej oraz wszystkich rosyjskich klubów z takich gier z serii EA Sports FIFA, jak FIFA 22, oraz wersje Mobile oraz Online. Ponadto aktywnie analizujemy wprowadzenie zmian związanych z innymi obszarami działania naszych gier.

Nadal będziemy informować naszą społeczność na temat wszystkich podejmowanych działań. Dodatkowo dziękujemy graczom za ich cierpliwość w czasie, gdy będziemy pracować nad tymi aktualizacjami.”

Decyzja twórców nie ogranicza się jedynie do piłkarskiej serii. Podobne zmiany w najbliższym czasie nastąpią również w NHL 22, czyli produkcji poświęconej hokejowi na lodzie. Również w tym przypadku gracze utracą dostęp do zespołów narodowych oraz klubów z Rosji i Białorusi.

Czytaj także: Rosyjskie drużyny wykluczone z esportowych rozgrywek