Redmi Smart Band 2 coraz bliżej Europy!

Rynek inteligentnych opasek fitness jest nadal bardzo atrakcyjny dla producentów smartfonów. Niektóre koncerny udzielają się na nim dość intensywnie, inni sprawiają wrażenie, jakoby odpuścili sobie nieco ten segment. Do pierwszej z wymienionych grup zalicza się Xiaomi, które niedługo może wprowadzić do Europy Redmi Smart Band 2.

Rozsądnie wyceniona opaska dla każdego?

Dzięki znanemu leaksterowi – Sudhanshu Ambhore – wiemy już jak będzie wyglądała opaska Redmi oraz jaka będzie cena urządzenia w Europie. Sprzęt ma kosztować 34,99 euro. Będzie więc wyceniony dość korzystnie. Co otrzymamy w zamian? Przede wszystkim czytelny ekran o przekątnej 1,47″ (matryca TFT) osadzony w smukłej obudowie. Urządzenie wygodnie spersonalizujemy zgodnie z własnymi upodobaniami dzięki ponad 100 dostępnym dla niego tarczom zegara.

Ponadto możemy spodziewać się wsparcia dla ponad 30 trybów treningowych. Redmi Smart Band 2 ma monitorować również nasze parametry zdrowotne – w tym stopień natlenienia krwi – oraz przekazywać nam powiadomienia ze smartfona. Możemy liczyć także na wodoodporność do 5ATM, dzięki czemu opaskę zabierzemy na przykład – na basen. Bateria zapewnia do 14 dni typowego użytkowania lub 6 dni używania „na maksymalnych obrotach”.

Czytaj też: Seria Galaxy S23 z mocniejszym Snapdragonem?

Czy opaska od Redmi spotka się z ciepłym przyjęciem przez użytkowników? Jeśli zaoferuje dobry stosunek ceny do jakości – bez wątpienia tak. Czekamy na premierę w Polsce i możliwość przetestowania tego smartbanda!


Źródło zdjęcia tytułowego: Sudhanshu1414/Twitter