Redmi Pad w sprzedaży w Polsce

Redmi Pad to jeden z najważniejszych i najnowszych tabletów w ofercie Xiaomi. Z założenia ma przykuć uwagę użytkowników Androida o mniej zasobnych portfelach. Ze względu na konieczność zachowania niskiej ceny nie uświadczymy tu dobrodziejstw topowych podzespołów. Będzie to jednak sprzęt, który doskonale sprawdzi się, gdy zechcemy wykorzystać go do przeglądania Internetu, mediów społecznościowych czy do oglądania filmów.

fot. Xiaomi

Ciekawy tablet w rozsądnej cenie

Jaką specyfikację zaoferuje nam przystępny cenowo tablet Redmi? Producent postawił w jego przypadku na 10,61-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2K. Owa matryca oferuje częstotliwość odświeżania na poziomie 90 Hz. Procesorem, na który postawiło w tym przypadku Xiaomi jest MediaTek Helio G99 wspierany przez 4 GB RAM oraz 128 GB wbudowanej pamięci na dane użytkownika. Co ciekawe, tablet oferuje wsparcie dla Dolby Atmos.

Do prowadzenia rozmów wideo posłuży nam obiektyw o rozdzielczości 8 MP. Na pleckach również postawiono na aparat o takiej rozdzielczości. Może np. posłużyć nam do archiwizowania notatek. W przycisk blokowania wbudowano czytnik linii papilarnych. Urządzenie jest zasilane baterią o pojemności 8000 mAh oraz wspiera szybkie ładowanie przewodowe o mocy 22,5 W. Xiaomi serwuje nam również na jego pokładzie modem LTE.

Czytaj też: Korzystasz z zegarka Amazfit? Czas na aktualizację!

Omawiany tablet kosztuje w polskiej dystrybucji 1399 złotych. To rozsądna cena, która w najbliższych miesiącach powinna zacząć spadać czyniąc ofertę Xiaomi jeszcze bardziej atrakcyjną. W najbliższym czasie będziemy dla Was testować Redmi Pad’a.

Grafika tytułowa: Xiaomi