Reddit: starsze i zewnętrzne ładowarki nie działają z Pixel 6 i Pixel 6 Pro

To nie pierwszy problem ze smartfonem zgłaszany przez użytkowników.

Podobnie jak inni producenci Google odchodzi od sprzedawania nowych smartfonów wraz z ładowarkami.  Po miesiącu od premiery nowego Pixela wygląda jednak na to, że ta decyzja może być problemem dla nowych użytkowników. Wg skarg opublikowanych na Reddicie i przytoczonych przez serwis Phone Area, Pixel 6 i Pixel 6 Pro mają problem z obsługą starszych ładowarek ze złączem (co dotyczy również oryginalnych ładowarek indukcyjnych Google’a, Pixel Stand, nawet w nowszych wersjach), a także tych pochodzących od firm trzecich. 

Czytaj też: Google zawstydza producentów! Pixel 6 z najdłuższym wsparciem!

Już kilka dni temu Google tłumaczyło się z tego, że smartfony ładują się wolniej niż spodziewali się użytkownicy. “Zoptymalizowaliśmy baterię litowo-jonową Pixela pod kątem wysokich szybkości ładowania w momencie, gdy poziom naładowania baterii jest niski. Pixel 6 może uzyskać do 50% poziomu w około 30 minut (z ładowarką USB-C Google o mocy 30 W) i szybko osiąga do 80% w ciągu około godziny, w zależności od użytkowania i temperatury urządzenia. Szczytowa moc, jaką Pixel 6 i Pixel 6 Pro pobiera z ładowarki przewodowej, to odpowiednio 21W i 23W. Gdy bateria zbliża się do pełnego naładowania, moc ładowania jest stopniowo zmniejszana w celu wydłużenia żywotności baterii” – czytamy w poście na stronie firmy. 

Pixel 6 w ostatnich tygodniach pracuje też nad naprawą innego błędu, na który zwracali uwagę użytkownicy – zniknięcia gumki Magic Eraser w wersji aplikacji do zdjęć, dostępnej na smartfonie i w Google Play Store. Google szybko zapewniło, że powrót mocno promowanej funkcji do poprawiania zdjęć nastąpi w najbliższym czasie. 

Źródło: Phone Area, zdjęcie: Google