Realme zawstydzi wszystkich szybkim ładowaniem?

Producenci smartfonów w ostatnich latach prześcigają się w oferowanych nam metodach szybkiego ładowania. Zdarza się wręcz, że moc ładowarek serwowanych nam razem z urządzeniami wyprodukowanymi przez producentów z Chin osiąga absurdalne wartości. Tym razem na rynku mocno namiesza realme, które zamierza pobić rekord w tej materii.

Potężne ładowanie od realme!

Producenci smartfonów serwowali nam już tak szybkie ładowanie, że uzupełnienie energii w danym smartfonie zajmowało zaledwie kilkanaście minut. Oczywiście nie pozostaje to bez wpływu na baterię urządzenia, jednak wyśrubowane cyferki nieźle wyglądają w zastosowaniach marketingowych. Zdaje sobie z tego sprawę m.in. koncern realme, który w 2023 roku ma zamiar mocno zawstydzić konkurencję.

Chiński gigant, który w Polsce doceniany jest za świetny stosunek ceny do jakości swoich urządzeń zamierza już 5 stycznia zaprezentować nam rekordowo szybkie ładowanie dla smartfonów. Energia w jego przypadku ma być uzupełniana z mocą aż 240 W! Oznacza to, że bateria o średniej pojemności 4600 mAh ładowana będzie od 0 do 100% w zaledwie kilka minut. Brzmi niesamowicie!

Czytaj też: OnePlus planuje ciekawe premiery na 2023 rok?

Rozwiązanie ma w pierwszej kolejności trafić na pokład smartfona realme GT Neo 5. Oczywiście możemy się spodziewać, że ten model trafi do Polski. Będziemy dla Was testować owo rewolucyjne ładowanie, gdy tylko pojawi się taka możliwość. Sprawdzimy to, czy nie przegrzewa ono baterii i smartfona ze względu na swoją charakterystykę.

Grafika tytułowa: Andreas Haslinger / Unsplash