Realme GT 2 coraz bliżej. Producent odsłania kolejne karty

Spodziewaliśmy się premiery, dostaliśmy kilka zapowiedzi dotyczących obudowy, aparatu i systemu anten.

Mimo krótkiej historii Realme staje się coraz popularniejszym producentem smartfonów, także w Polsce. Na dowód szybkiego postępu warto przypomnieć, że po czerwcowej premierze Realme GT jego sprzedaż w Europie Zachodniej okazała się o 30 razy lepsza niż w przypadku poprzednika, modelu X50 Pro 5G. To jednak nie jest szczyt ambicji chińskiego producenta, który dziś podczas wydarzenia specjalnego Innovation Forward zaprezentował kilka technologii, mających zadecydować o sukcesie Realme GT 2, którego premiery możemy spodziewać się w pierwszym kwartale przyszłego roku. 

Czytaj też: Realme GT Neo 2 – średnia półka bez kompleksów?

Po pierwsze, Realme zamierza znacząco obniżyć szkodliwy wpływ produkcji na środowisko. GT 2 będzie wykorzystywał biomateriał, którego pozyskanie niesie za sobą o 63% niższe emisje dwutlenku węgla niż w przypadku materiałów wykorzystywanych we wcześniejszych smartfonach. Przypominający papier materiał, który ma charakteryzować się wysoką odpornością na skrajne temperatury i wilgotność, pozyskuje się m.in z pulpy papierowej lub opadłych liści. Bardziej ekologiczne ma być też pudełko w które zapakowany będzie smartfon – wykorzystany w nim plastik zostanie zredukowany z 21,7% w poprzedniej generacji do 0,3%. 

Podczas prezentacji potwierdziły się też wcześniejsze przecieki, dotyczące rekordowego, bo wynoszącego 150 stopni pola widzenia aparatu ultraszerokokątnego, Realme GT 2 ma też charakteryzować się innowacyjnym systemem inteligentnych anten, zapewniających rewolucyjną jakość sygnału. Z wcześniejszych zapowiedzi producenta wiemy też, że Realme GT 2 Pro napędzany będzie Snapdragonem 8 Gen 1, który ma “stworzyć nowe możliwości rozwoju nowego flagowca, szczególnie w zakresie gier, sztucznej inteligencji i 5G, przenosząc wrażenia użytkownika na nowy poziom”. I choć podczas prezentacji nie padły żadne dane na temat daty premiery, to sam fakt, że prezentacji modelu spodziewano się już dziś sugeruje, że to kwestia najbliższych tygodni.