Razer Edge niemal bez tajemnic

Przenośne konsolki typu handheld coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na rynku. Nie da się ukryć, że potężną furtką dla nich jest rosnąca popularność usług chmur dla graczy – takich, jak GeForce Now, czy Xbox Gaming Cloud. Swoją część tortu w coraz ważniejszym segmencie chce zarezerwować sobie Razer, który zdradza właśnie co nieco na temat swojego produktu – Razer Edge.

Praktyczny handheld dla wymagających?

Konsola jest wyposażona w 6,8-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości FHD+. Częstotliwość odświeżania to tutaj 144 Hz. Sercem poręcznego urządzenia dla graczy jest procesor Qualcomm Snapdragon G3x Gen1 wspierany przez 8 GB RAM oraz 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej dzięki kartom microSD). Całość pracuje pod kontrolą autorskiej wersji Androida 12 i zasilana jest przez akumulator o pojemności o pojemności 5000 mAh.

Oczywiście na pokładzie takiej konsolki nie mogło zabraknąć wsparcia dla Wi-Fi 6E oraz Bluetooth 5.2. Warto też wspomnieć, że na froncie mamy kamerkę internetową o rozdzielczości 8 Mpix – dla fanów streamingu oraz osób często prowadzących wideorozmowy. Razer Edge początkowo dostępny będzie wyłącznie w wariancie Wi-Fi. Na początku przyszłego roku dołączy jednak do niego także odmiana wyposażona w modem 5G.

Czytaj też: Google Play Pass – kompendium wiedzy

Razer Edge ma kosztować za Oceanem 399 USD. Nie mamy na razie informacji o dostępności urządzenia nad Wisłą. Możemy jednak spodziewać się, że u nas będzie kosztowało grubo ponad 2000 złotych. Bylibyście skłonni zakupić taki sprzęt?

Grafika tytułowa: Razer