Razer Blade 15 – ekran OLED 240 Hz i mocarne podzespoły!

Razer Blade 15 to jeden z najważniejszych laptopów gamingowych na rynku. Pod wieloma względami jest wzorem dla konkurencji oferuje nabywcom naprawdę potężną specyfikację. Najnowsza odsłona urządzenia ma jeszcze jednego asa w rękawie – niesamowity ekran, który zapewni graczom fantastyczne doznania podczas rozgrywki. Rzućmy okiem!

Razer Blade 15 to klasa sama w sobie!

Razer Blade 15 oferuje ekran o przekątnej 15 cali pracujący w rozdzielczości QHD (2560 × 1440 pikseli). Jest to matryca OLED o niesamowitym odświeżaniu – 240 Hz. Opóźnienie matrycy to 1 ms, natomiast jasność – 400 nitów. Sercem urządzenia będzie topowy układ Intela najnowszej generacji – Intel Core i9-12900H. Oferuje on użytkownikom 14 rdzeni fizycznych oraz 20 wątków. Ów procesor będzie wspierany przez 32 GB pamięci operacyjnej DDR5. Za przetwarzanie grafiki natomiast będzie odpowiadała niesamowita, diabelnie wydajna karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti.

Nabywcy nie zabraknie przestrzeni dyskowej na ulubione gry. Razer postawi bowiem na dysk SSD o pojemności 1 TB. Dodatkowo producent udostępni jeszcze jeden slot, w którym można umieścić kolejny nośnik (gniazdo M.2). Obudowa laptopa została wykonana z aluminium i oferuje nam dostęp do wszystkich niezbędnych graczowi portów: Thunderbolt 4, USB-C, USB-A, HDMI oraz pełnowymiarowy czytnik kart SD.

Czytaj też: GeForce Now – kompendium wiedzy

Na półkach sklepowych nowość od Razera ma zadebiutować pod koniec roku (mówi się o IV kwartale). Za Oceanem laptop będzie kosztował 3500 USD. Możemy się więc spodziewać, że w Polsce jego cena otrze się o 20 000 złotych. Mam nadzieję, że gdy ów sprzęt zadebiutuje w najnowszej wersji na półkach sklepowych, dane będzie nam go dla Was przetestować.