Qualcomm ulepszy dokładność GPS w naszych smartfonach!

Posiadacze smartfonów chętnie wykorzystują na co dzień ich możliwości związane z nawigacją. W ich przypadku wykorzystywany jest zamontowany pod obudową urządzeń moduł GPS. Jak się okazuje, Qualcomm chce zwiększyć precyzję lokalizacji w przypadku wybranych smartfonów pracujących pod kontrolą Androida. O jakich modelach mowa? Kiedy możemy spodziewać się odpowiedniej łatki?

Nawigowanie będzie jeszcze sprawniejsze!

Według najnowszych informacji udostępnionych w sieci, Qualcomm ulepszy dokładność GPS w urządzeniach wyposażonych w wybrane procesory własnej produkcji. Mowa o tych smartfonach oraz tabletach, które pracują pod kontrolą procesorów Snapdragon 8 Gen 1 oraz Snapdragon 888. Dzięki przeznaczonej dla nich platformie Trimble RTX GNSS możliwe będzie dokonanie korekty oprogramowania modułu GPS.

Co to oznacza dla użytkowników poszczególnych urządzeń? GPS w nie wbudowany nie będzie już podawał nam informacji o lokalizacji z dokładnością 3-5 m. Tym razem owa precyzja zostanie w znacznym stopniu poprawiona. Moduł będzie natomiast informował nas o naszym położeniu na mapie z dokładnością do 1 m. Brzmi fantastycznie, prawda? Trwają już końcowe prace mające przyczynić się do wdrożenia nowości.

Czytaj też: Przydatna nowość zmierza do Zdjęć Google!

Według zapewnień Qualcomma Technologia ma być dostępna w drugim kwartale tego roku. Na tą chwilę nie została przedstawiona lista smartfonów mogących liczyć na jej wdrożenie. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że rozwiązanie dotyczy flagowych procesorów Qualcomm, możemy się spodziewać, że trafi ono na pokład wybranych topowych urządzeń wiodących producentów.