Przydatna nowość zmierza do Zdjęć Google!

Zdjęcia Google to jedna z najlepszych, dostępnych na rynku usług służących do katalogowania fotografii. Nie oznacza to jednak, że koncern z Mountain View w jej przypadku powinien spoczywać na laurach. Dlatego też już wkrótce doczekamy się przydatnej nowości, która uczyni zarządzanie naszym wirtualnym albumem ze zdjęciami jeszcze wygodniejszym!

Lepsze filtrowanie zgromadzonych fotografii na dniach!

Zdjęcia Google to usługa, która zdążyła zjednać sobie sympatię użytkowników urządzeń mobilnych na całym świecie. Jak już wspomniałem, owo narzędzie umożliwia nam wygodne katalogowanie i przeglądanie naszych zasobów fotograficznych. Ponadto dzięki praktycznie kilku klikom możemy w wygodny sposób udostępniać nasze zbiory rodzinie bądź przyjaciołom. Usługa dostępna jest zarówno dla systemów mobilnych, jak i dla komputerów pracujących pod kontrolą Windowsa i macOS.

Nowa aktualizacja aplikacji klienckiej usługi umożliwi lepsze filtrowanie zgromadzonych przez nas fotografii. Sortowanie będzie mogło odbywać się według nowego schematu – w stosunku do albumu, albumów udostępnionych, ulubionych czy folderów przechowywanych na danym urządzeniu. Ponadto koncern z Mountain View ma nam umożliwić digitalizowanie analogowych fotografii zalegających w starych albumach oraz importowanie zdjęć cyfrowych, wykonanych dowolnym aparatem.

Czytaj też: Zdjęcia Google – kompendium wiedzy

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że aktualizacja może zostać udostępniona użytkownikom smartfonów pracujących pod kontrolą Androida już w przyszłym tygodniu. Każde rozwiązanie ułatwiające nam katalogowanie zdjęć jest mile widziane, gdyż nierzadko przechowujemy ich w usłudze całe mnóstwo. Być może już wkrótce będzie nam łatwiej zapanować nad nimi wszystkimi.