Qualcomm prezentuje nowy czytnik linii papilarnych! Będzie bezpieczniej?

Bezpieczeństwo danych przechowywanych na pokładzie naszych smartfonów to w dobie narastającej cyberprzestępczości kwestia nadrzędna. Dlatego właśnie producenci prześcigają się w sposobach na zabezpieczenie swoich urządzeń. Wspiera ich w tym koncern Qualcomm dostarczając najwyższej jakości czytniki linii papilarnych. Gigant zaprezentował właśnie nowe rozwiązanie w tej kwestii, które może znaleźć na pokładzie urządzeń mobilnych ciekawe zastosowanie.

3D Sonic Max to nowy czytnik linii papilarnych od Qualcomm!

Qualcomm 3D Sonic Max to czytnik linii papilarnych do umieszczenia pod ekranem smartfonów. W domyśle zaprojektowano go z myślą o urządzeniach z ekranami OLED. Jednym z najważniejszych atutów podzespołu nowej generacji jest rzekomo zwiększona powierzchnia skanowania. Według zapewnień koncernu Qualcomm jest ona aż 17 razy większa niż w wypadku poprzedniej wersji czujnika. To obiecujące wieści! Ciekawie zapowiada się funkcja pozwalająca na skanowanie dwóch odcisków palca jednocześnie. Możliwe, że znajdzie ona zastosowanie chociażby w przypadku jakichś funkcji bankowości mobilnej.

Czytaj też: Rewolucja na Netflixie! To koniec dzielenia kont?

Poprawiono także najpoważniejsze mankamenty czytników starszych generacji. Qualcomm 3D Sonic Max niweluje także niektóre mankamenty czytników starszej generacji. Mowa chociażby o jakości rozpoznania linii papilarnych z mokrego palca. Teraz nie powinno już ono sprawiać problemów. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że grubość nowego czytnika to zaledwie 0,2 mm. Czas, jaki będzie potrzebny na zidentyfikowanie naszego odcisku palca to 0,2 sekundy.

A czy Wy chronicie Waszego smartfona przed nieautoryzowanym dostępem? Dajcie koniecznie znać w komentarzach w jaki sposób!