POCO M4 w drodze! Smartfon dla mniej wymagających?

POCO to popularna na polskim rynku marka smartfonów należąca do Xiaomi. Niedawno na rynku zadebiutował mocny smartfon POCO M4 Pro POCO to popularna na polskim rynku marka smartfonów należąca do Xiaomi. Niedawno na rynku zadebiutował mocny smartfon POCO M4 Pro 5G. Obecnie natomiast czekamy na jego wariant dedykowany osobom o mniej zasobnych portfelach. Do sieci trafił właśnie kolejny przeciek z nim związany, dzięki któremu POCO M4 ma przed nami coraz mniej tajemnic!

Specyfikacja POCO M4 – skromna, ale wystarczająca!

Nowość spod znaku sub-marki Xiaomi ma zaoferować potencjalnym nabywcom ekran o odświeżaniu 90 Hz. Możemy się spodziewać, że będzie to matryca o przekątnej powyżej 6″ i o rozdzielczości Full HD+. Sercem urządzenia będzie procesor MediaTek Dimensity o nieokreślonej jeszcze specyfikacji. Możemy być jednak niemal pewni, że POCO M4 nie będzie wyposażony w modem 5G. Wspomniany wcześniej CPU z pewnością wspierany będzie przez odpowiednią ilość pamięci RAM oraz przestrzeni na dane użytkownika. Biorąc pod uwagę aktualne rynkowe trendy (i specyfikację podstawowej wersji POCO M4 Pro 5G) można założyć, że będzie to odpowiednio 4 GB i 64 GB.

Czytaj też: ASUS Zenfone 9 z wyjątkowym ekranem pomocniczym?

Wiele do życzenia w segmencie urządzeń niskobudżetowych nie pozostawi zestaw aparatów zastosowany na pokładzie POCO M4. Producent postawi na aparat główny o rozdzielczości 64 MP, któremu towarzyszyć będzie 8-megapiskelowy aparat z obiektywem ultraszerokokątnym oraz trzeci, pomocniczy z matrycą 2 MP. Jeśli więc Xiaomi pokusi się o tak atrakcyjną wycenę urządzenia, jak w przypadku poprzednika, to POCO M4 zdecydowanie będzie opłacalnym wyborem dla osób, które na zakup nowego smartfona nie chcą przeznaczyć majątku.

Gdy tylko pojawią się jakieś nowe wieści związane z POCO M4 lub jego polską premierą – będziemy Was informować!