PUBG za darmo dla wszystkich!

PUBG to jedna z najgłośniejszych gier typu battle royale wydanych w ostatnich latach. Jest kompletnym przeciwieństwem bardzo „cukierkowego” jeśli chodzi o oprawę graficzną Fortnite. Nic więc dziwnego, że gra zdobyła uznanie wśród starszych graczy. Do tej pory jednak chcąc zagrać w ten tytuł musieliście zdecydować się na zakupienie go – np. na Steam. Od dziś jednak PUBG możecie pobierać za darmo!

To renesans dla PUBG?

PlayerUknown’s Battleground to jeden z nielicznych tytułów na rynku gier battle royale, za który trzeba było płacić. Z tego powodu gra nie cieszyła się takim powodzeniem wśród graczy, jak chociażby FortniteApex Legends czy Call of Duty: Warzone. Teraz pojawiła się szansa na to, że po niemal pięciu latach od momentu premiery, tytuł na nowo zainteresuje graczy dzięki temu, że uzyskają oni do niego dostęp nieodpłatnie (oczywiście producent nadal liczy na zyski z mikropłatności).

Czytaj też: Xbox sprzedaje się świetnie! Ale czy to powód do dumy?

PlayerUknown’s Battleground w pełnej wersji będzie dostępne za darmo zarówno na PC, jak i konsolach PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series S/X. Muszę przyznać, że gra pobiera się właśnie na mojego peceta i mam zamiar wieczorem sprawdzić, czy rozgrywka przyciągnie mnie na dłużej. Na pewno przez pewien czas serwery PUBG będą pękać w szwach. Ale czy ta tendencja utrzyma się na dłużej?

Mam nadzieję, że twórcy PUBG wraz z udostępnieniem gry w formie F2P nie spoczną na laurach i że nadal będą ją wzbogacać o nową zawartość przyciągającą graczy. To podstawa, jeśli w najbliższym czasie chcą dla siebie zdobyć kawałek tortu na rynku gier battle royale.

A ile czasu Wy spędziliście przy tego typu produkcjach?