Microsoft chwali się osiągnięciami! Miliardy ataków zablokowane!

Windows 11 nie spotkał się z nazbyt ciepłym przyjęciem ze strony użytkowników poprzedniej wersji „okienek”. Microsoft zdaje sobie z tego sprawę i intensywnie pracuje nad kolejnymi udoskonaleniami swojego oprogramowania. Koncern z Redmond chwali się też swoimi osiągnięciami w walce z cyberatakami. Jak się okazuje, mechanizmy zaszyte w oprogramowaniu Microsoftu pozwoliły uniknąć naprawdę imponującej liczby ataków!

Microsoft świetnie chroni nas przed cyberatakami!

Koncern z Redmond chroni nas podczas korzystania ze swoich systemów i usług. W 2021 roku Amerykanie dzięki swoim rozwiązaniom zablokowali niemal 71 miliardów cyberataków wymierzonych w nasze urządzenia. Ten fantastyczny wynik to zasługa programu antywirusowego Defender, który stworzony został dla ochrony użytkowników końcowych, dla korzystających z platformy Microsoft 365 oraz Microsoft Azure Active Directory.

Trudno się więc dziwić, że Microsoft chce udostępnić swojego antywirusa także dla platform od Google i Apple. Narzędzie będzie rozpowszechniane pod nazwą Microsoft Defender w App Store i Google Play. Nie wiadomo jednak, czy będzie to narzędzie darmowe, czy też będą mogli z niego korzystać wyłącznie subskrybenci usługi Microsoft 365. Na ogłoszenie decyzji w tej sprawie jeszcze trochę poczekamy.

Czytaj też: OPPO przyśpiesza! Takie będą nowe smartfony koncernu!

Odpowiednia ochrona naszych urządzeń mobilnych przed zagrożeniami płynącymi z sieci to dziś bardzo ważna kwestia. Cyberprzestępcy są coraz bardziej zuchwali w poszukiwaniu sposobów na dobraniu się do naszych danych i pieniędzy. Na szczęście Microsoft jest na posterunku! Oby tak dalej!