Przydatna funkcja zmierza do Windows 11?

Windows 11 to system, który jest z nami od niemal półtora roku. Koncern z Redmond stara się jednak nieustannie ulepszać swój produkt tak, by spełniał oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Wiele rozwiązań, które potencjalnie mogą trafić na pokład naszych komputerów nadal tkwi w fazie głębokich testów. Jedno z nich zostało właśnie opisane w serwisie WindowsLatest.

Podgląd w Windows 11 (źródło: WindowsLatest)

Eksplorator plików z nową funkcją?

Eksplorator plików to rozwiązanie służące nam do przeglądania plików i folderów znajdujących się na naszym komputerze. System Windows 11 wprowadził do niego powiew świeżości w postaci poprawionego designu oraz bardzo praktycznych kart. Dla Microsoftu to jednak najpewniej zbyt mało. Programiści koncernu z Redmond opracowują właśnie nową, bardzo ciekawą funkcję podglądu czerpiącą garściami z konkurencyjnego macOS.

Jak będzie wyglądał ów podgląd – możecie zobaczyć na powyższym zrzucie ekranu. Co ciekawe, rozwiązanie nie jest na razie dostępne nawet dla członków programu Windows Insider. Oznacza to, że prace nad nim znajdują się na bardzo wstępnym etapie i ostatecznie nie wiadomo nawet, czy rozwiązanie faktycznie trafi do systemu Windows 11 jako nowa funkcja. Wiele zależy od tego, jakie będą wyniki wewnętrznych testów przeprowadzonych przez Microsoft.

Czytaj też: Nie zgadniesz, jakiego smartfona używa Bill Gates!

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy takie rozwiązanie powinno trafić do systemu Windows 11. Moim zdaniem mogłoby być bardzo przydatne na co dzień podczas przeglądania przechowywanych przez nas plików.

Grafika tytułowa: Microsoft