Projektory BenQ docenione przez EISA

 Modele V7000i i V7050i w połączeniu z ekranem ALR uzyskały prestiżowy tytuł „EISA – Najlepszy produkt 2021-2022 w kategorii wyświetlaczy i wideo do kina domowego”

BenQ wprowadza na rynek laserowy projektor telewizyjny o rozdzielczości 4K z HDR-PRO, CinematicColor i trybem filmowca – w dwóch wersjach kolorystycznych białej model V7000i oraz czarnej model V7050i. Użytkownicy poszukujący najlepszej jakości i wydajności, od razu zauważą, że nawet w dobrze oświetlonym otoczeniu zachowane jest oszałamiające bogactwo, nasycenie i wierność kolorów. Modele V7000i i V7050i oferują 1,3 razy większą intensywność kolorów niż inne projektory laserowe w tej samej klasie przy rozmiarze obrazu o przekątnej ponad 100 cali (254 cm). Dzięki wbudowanej platformie Android TV i stylowemu, współczesnemu wzornictwu modele V7000i i V7050i są doskonałą bazą dla prawdziwego kina domowego w salonie.

Nagroda EISA 2021-2022

Projektory BenQ V7000i i V7050i w połączeniu z ekranem Ambient Light Reflection (ALRS01) zdobyły prestiżową nagrodę „EISA – Najlepszy produkt 2021-2022 w kategorii wyświetlaczy i wideo do kina domowego” (EISA Award Best Product 2021-2022 in category Home Theater Display & Vide) za najlepszy laserowy system projekcji TV.

Komitet EISA mówi:

„Łącząc wielkowymiarowe obrazy tradycyjnego projektora z łatwą dla użytkownika instalacją i obsługą telewizora, BenQ V7000i (biała obudowa) i V7050i (czarna) stanowią wygodną platformę do tworzenia wysokiej jakości kina domowego. Dzięki zintegrowanemu wzorcowi ostrości, narzędziu pomiarowemu i korekcji zniekształceń trapezowych konfiguracja jest bardzo prosta. Dołączony klucz sprzętowy Android TV daje dostęp do aplikacji VOD, treści w sklepie Google Play oraz do sterowania głosowego. Stylistyka i jakość wykonania są luksusowe, jakość dźwięku z przedniego zestawu głośników stereo jest bogata i czysta, a odtwarzanie 4K HDR zapewnia naturalną kolorystykę, wyraźnych i dobrze nasyconych, kontrastowych obrazów – szczególnie w przypadku korzystania z opcjonalnego 100-calowego ekranu BenQ ALR (Ambient Light Rejection) eliminującego wpływ oświetlenia otoczenia. To doskonałe rozwiązanie typu All-in-One (wszystko w jednym)”.

Expert Imaging and Sound Association (EISA) to społeczność 60 magazynów technologicznych, stron internetowych i komentatorów mediów społecznościowych z 29 krajów, specjalizujących się w hi-fi, kinie domowym, fotografii i wideo, elektronice samochodowej i mobilnej. Corocznie jury złożone z ekspertów EISA nagradza najlepsze produkty w każdej klasie prestiżową nagrodą EISA.

Słynny tryb filmowca

Projektory V7000i i V7050i są wyposażone w tryb filmowca (Filmmaker Mode). Zoptymalizowany przez CinematicColor, tryb filmowca umożliwia laserowemu projektorowi TV wyświetlanie filmu lub programu telewizyjnego dokładnie tak, jak zaplanował i zrealizował to filmowiec, zapewniając prawdziwe wrażenia kinowe. Współpracując ze sobą, wszystkie te – wiodące w swojej klasie funkcje – zapewniają, że obrazy wyświetlane są zgodnie z pierwotnymi zamierzeniami ich twórców.

Aby uzyskać najlepszą kinową atmosferę, modele V7000i i V7050i można podłączyć do zewnętrznego systemu dźwiękowego za pomocą dwóch portów HDMI 2.0b i SPDIF. Ponadto dwa 5W głośniki z wirtualnym stereo surround z nisko i wysokotonowym głośnikiem obudowie zapewniają imponująco mocny i mocny dźwięk dla głośników tej wielkości. Wykorzystując akustykę i psychoakustykę, dzięki wirtualnemu formatowi dźwięku przestrzennego tworzony jest wciągający „krajobraz dźwiękowy”.

Projektory są o ultrakrótkim rzucie dzięki czemu zajmują bardzo mało miejsca i eliminują potrzebę skomplikowanego okablowania. Zintegrowany automatyczny czujnik ochrony oczu, osłona obiektywu i konstrukcja żaluzji redukująca kurz zwiększają funkcjonalność i dodają elegancji. Laserowe źródło światła będzie działać przez 20 000 godzin.

Ekran tłumiący światło otoczenia

Opcjonalny ekran Ambient Light Reflection ma specjalną, zaawansowaną „zygzakowatą”, strukturę która pochłania 93% światła z otoczenia, dzięki czemu widz może cieszyć się doskonałym, jasnym obrazem bez konieczności wyłączania światła w salonie.

Dzięki pięknym, żywym kolorom i urzekającej jakości dźwięku oraz nieograniczonej bibliotece multimediów i współczesnej stylistyce projektory V7000i i 7050i uzupełnione ekranem ALR rzucają nowe światło na to, jak należy w pełni cieszyć się kinem w domu.