Procesory AMD EPYC otwierają nowe możliwości!

Przedstawienie się na procesory AMD EPYC otwiera nowe możliwości w wielu branżach, a ostatnie wnioski z dwóch wdrożeń – firm Synectics oraz SpareRoom – rzucają nowe światło na korzyści wynikające z zastosowania tych rozwiązań.

Nowoczesne rozwiązania w służbie firmom

Synectics, wiodąca firma tworząca systemy ochrony i monitoringu, zauważyła wiele korzyści płynących z wyboru procesorów AMD EPYC. Dzięki nim systemy stają się bardziej responsywne i działają płynniej, co wynika z większej wydajności i liczby rdzeni. Ponadto, efektywność kosztowa systemów rośnie, zachowując jednocześnie doskonałą jakość i solidność działania. Dodatkowo, wbudowane funkcje bezpieczeństwa w procesorach AMD EPYC wzmocniły ochronę, minimalizując obszary ryzyka – co jest kluczowe dla klientów Synectics.

Natomiast firma SpareRoom, lider na rynku usług pomagających w znajdowaniu współlokatorów, również dostrzegła zalety zastosowania procesorów AMD EPYC. Dzięki instancjom Google Cloud Platform (C3D) opartym na tych procesorach, firma osiągnęła przyspieszenie procesu doboru współlokatorów, redukcję kosztów oraz zwiększenie innowacyjności.

„Gdy nasza 3-letnia rezerwacja wygaśnie tej wiosny, to wszystkie nasze serwery N2 przeniesiemy na platformę C3D, ponieważ pozwalają nam one na oszczędności finansowe i zarazem czynią nasze usługi szybszymi.” — powiedział Dimitrios Kechagias, główny deweloper w SpareRoom

Czytaj też: AMD czy Intel – którą platformę wybrać?

Grafika tytułowa: AMD