Predator Games – 1. sezon oficjalnie!

Ruszyły zapisy do I edycji Predator Games – największych w Europie Międzyszkolnych Rozgrywek E-sportowych. W turnieju zmierzą się drużyny z aż 1024 szkół. Będą rywalizować o nagrody, których łączna wartość wyniesie ponad 3 200 000 złotych! Ale równie ważnym elementem wydarzenia jest też kampania edukacyjna z udziałem psychologów i ekspertów z wielu różnych dziedzin. Zapisy do turnieju trwają tylko do 27 marca 2023 roku. Sponsorem generalnym rozgrywek został PKO Bank Polski.

fot. Acer / Predator

Ciekawa rywalizacja dla najmłodszych!

Uczniowie szkół, które jako pierwsze zarejestrują swoje drużyny, spróbują swoich sił w 4 grach: Fortnite (3 graczy i 1 rezerwowy), League of Legends (5 graczy i 1 rezerwowy), Rocket League (3 graczy i 1 rezerwowy) oraz Chess.com (1 gracz i 1 rezerwowy). Każda ze szkół może zarejestrować maksymalnie 16 zawodników. Minimalny wiek gracza to 13 lat.

Rozgrywki rozpoczną się w piątek, 31 marca 2023 roku. Etap eliminacyjny przeprowadzony zostanie w formule online, z kolei wielki finał, który zaplanowano na 27 maja 2023 roku (sobota), odbędzie się stacjonarnie w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie.

Zarówno najlepsi gracze, jak i 3 reprezentacje, które zdobędą najwyższe miejsca w klasyfikacji danej gry, otrzymają nagrody ufundowane przez partnerów Rozgrywek. Ich wartość to ponad 3 200 000 złotych.

„Od kilku lat angażujemy się w gaming i esport. Chcemy być partnerem dla młodych graczy nie tylko w codziennych finansach, ale też wspierać ich w rozwijaniu pasji. Jednocześnie widzimy duży potencjał w angażowaniu się w świat gamingu ich rodziców. Wspieranie największych rozgrywek dla szkół doskonale wpisuje się w nasze dotychczasowe działania kierowane do młodych osób i liczymy, że będzie to świetna okazja do rozwijania kolejnych inicjatyw w świecie gamingu i wokół rozgrywek Predator Games.” – Marek Kozłowski, Dyrektor Departamentu Marketingu w PKO Banku Polskim

Z uwagi m.in. na edukacyjny aspekt projektu Partnerami turnieju są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Centrum GovTech Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, Intel, Microsoft, Media Expert, MEiN Tech, VULCAN. Sponsorem Generalnym jest PKO Bank Polski.

Czytaj też: GTA VI coraz bliżej! Nowe wieści!

Więcej informacji, w tym link do zapisów, znajduje się tutaj: [KLIK].

Grafika tytułowa: Fredrick Tendong / Unsplash