Powstaje esportowe metawersum

Platforma Yesports zebrała 2,25 mln dolarów podczas zbiórki seed money czyli funduszy jako inwestycji w spółkę rozpoczynającą działalność w zamian za udział.

Zgodnie z komunikatem, otrzymane środki firma przeznaczy na rozwój rynku opartego na NFT i metaversum skoncentrowanego na esporcie.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/nft-nowy-marketing-dotarl-do-esportu-109986

Metaverse Yesports reprezentuje platformę Metaverse Engagement Platform (MEP). Ma ona umożliwić ponad 500 milionom fanów sportu elektronicznego kontakt z ulubionymi drużynami w niestandardowych doświadczeniach rzeczywistości wirtualnej

Lista inwestorów Yesports obejmuje Polygon Studios, Alphabit, Cosmos, Kernel Ventures, Mozaik Capital i NGC Ventures .

Sebastian Quinn, dyrektor generalny i założyciel Yesports, wypowiedział się na temat ogłoszenia. „Web3 i wyłaniające się metaversum pozwalają na znacznie większy udział fanów i ich zaangażowanie. Yessports to aktualizacja Web3, na którą czekał sektor esportu. Będzie ona służyć jako portal dla fanów, aby mogli uczestniczyć w tym nowym przedsięwzięciu. Nie możemy się doczekać, aż zaczniemy go budować z zespołami z całego świata”.

Platforma zapewni swoim użytkownikom dostęp do ekskluzywnych treści, inicjatyw społecznościowych, towarów poprzez nabywanie lub utrzymywanie NFT.

Co więcej, Yesports zamierza współpracować z organizacjami esportowymi, aby zapewnić fanom prywatne doświadczenia w metaversum. Runda inwestycyjna jest kontynuacją początkowej dotacji otrzymanej przez fundusz NFT firmy Polygon Studios. Jej wartość wyniosła 100 milionów dolarów.

Steven Bryson-Haynes, wiceprezes ds. rozwoju biznesu, NFT i gier w Polygon Studios , powiedział: „Zespół Yesports buduje coś niezwykle cennego dla szybko rozwijającego się środowiska Web3.”