Powstają filmy na bazie gier

Firma producencka Dynamo Pictures zmienia nazwę na „Nintendo Pictures”, po zakupie przez japońskiego potentata gier.

Nowa spółka zależna od Nintendo będzie „koncentrować się na rozwoju treści wizualnych z wykorzystaniem Nintendo IP” oraz „planowaniu i produkcji treści wizualnych, w tym animacji komputerowej” – podaje komunikat firmy.

W zawiadomieniu skierowanym do akcjonariuszy Nintendo informuje, że nabywa 100 procent wyemitowanych akcji Dynamo Pictures, które stanie się spółką zależną. Cała transakcja zakończy się 3 października 2022 r

Ruch giganta ma miejsce w momencie szykowania się do premiery kinowej filmu animowanego opartego na serii Super Mario Bros, do której studio przywiązuje dużą wagę. Premiera filmu, w którym ma wystąpić Chris Pratt planowana jest na wiosnę przyszłego roku. Dokładnie 30 lat po ostatniej ekranizacji z Bobem Hoskinsem i Johnem Leguizamo.

Kupno studia zbiega się w czasie ze wzmożonym zainteresowaniem produkcją filmów i programów telewizyjnych mających swe pierwowzory w grach wideo.

Film animowany oparty na serii Sonic the Hedgehog został wydany na początku tego roku. Program telewizyjny oparty na The Last of Us Naughty Dog jest obecnie przygotowywany dla HBO.

Również Sony, które również niedawno zaprezentowało film oparty na swoich grach Uncharted, poinformowało podczas dnia dla inwestorów, że chce kontynuować rozszerzanie swojego PlayStation IP poza gry wideo.

Czytaj także: Doktor Strange w multiwersum obłędu – film bije rekordy!