Ogromna redukcja etatów w Microsofcie!

Całkiem niedawno informowaliśmy Was o tym, że w 2023 roku, ze względu na postępujący kryzys gospodarczy wiele przedsiębiorstw będzie mocno ograniczało wydatki. Nawet sam CEO Apple postanowił obniżyć swoje roczne uposażenie o niemal połowę. Niepokojące wieści nadeszły dziś zza Oceanu. Cięcia bowiem przewiduje także Microsoft. Koncern z Redmond stawia jednak na… zwolnienia!

Redukcja etatów w Microsoft – powód do niepokoju?

Microsoft ogłosił dziś, że zamierza przeprowadzić szeroką falę zwolnień w strukturach koncernu. Informacja znalazła potwierdzenie w zgłoszeniu złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W ramach restrukturyzacji pewnych działów przeprowadzona zostanie redukcja siły roboczej o 10 000 etatów. Koncern z Redmond motywuje zwolnienia zmianami warunków makroekonomicznych oraz zmianą priorytetów klientów Microsoftu.

W przełożeniu na bardziej przystępny język – przyczyną zwolnień jest rozpędzający się kryzys gospodarczy oraz to, że w najbliższym czasie będziemy dwa razy oglądać każdą złotówkę wydawaną na elektronikę. Microsoft nie jest jednak jedynym dużym koncernem zakładającym konieczność redukcji etatów. Podobne działania podejmowane będą przez takich gigantów, jak Amazon czy Salesforce, gdzie również pracę stracą tysiące pracowników.

Czytaj też: Jak wrócić do Windows 10 po aktualizacji?

Redukcja etatów w dużych koncernach może niepokoić. Pokazuje nam bowiem że ten i – być może – kolejne lata będą trudne nawet dla największych, rynkowych potentatów. Czy wyjdą z nich obronną ręką i wkrótce znów będą mogły rozwinąć skrzydła? Pokażą nam to najbliższe miesiące.

Grafika tytułowa: Turag Photography / Unsplash