Potężna awaria na polskiej kolei! Nie wyruszaj dzisiaj w podróż!

Jeśli planowaliście dzisiaj wybrać się w podróż pociągiem to zdecydowanie warto zrezygnować z tych planów! Nad ranem doszło bowiem do potężnej awarii urządzeń sterowania. Kolej w naszym kraju notuje potężne opóźnienia, a niektóre pociągi w ogóle odwołano. PKP PLK potwierdza awarię i informuje, że technicy zmagają się obecnie z próbami jej usunięcia.

fot. Charles Forerunner / Unsplash

Podróże kolejowe będą dziś utrudnione!

PKP PLK nie podaje do publicznej wiadomości co jest przyczyną tak potężnej awarii. Biorąc więc pod uwagę sytuację za naszą wschodnią granicą możemy jedynie domyślać się, że dzisiejsza awaria może być efektem działań odwetowych hakerów z Rosji. Zaatakowane zostały Lokalne Centra Sterowania polskich kolei. Nieoficjalne doniesienia wskazują na to, że z problemami boryka się 19 takich obiektów.

Sytuacja jest na tyle poważna, że zwołano posiedzenie Zespołu ds. Incydentów Krytycznych. Przeanalizuje on jakie mogą być faktyczne przyczyny dzisiejszego kryzysu kolejowego i przeanalizuje, jak można przeciwdziałać takim incydentom w przyszłości.

Opóźnienia na dworcach kolejowych są dość znaczące i sięgają kilku godzin. Nie wiadomo, czy większość pociągów w ogóle wyjedzie na trasę. Jeśli więc planowaliście podróż dziś, to warto przełożyć ją o kilka dni lub ewentualnie szukać innego środka transportu. Pracownicy PKP PLK dokładają wszelkich starań, by problemy zostały jak najszybciej zażegnane.

Czytaj też: Ważna zmiana na Netflix dotknie dzielących konta!

Mam nadzieję, że wkrótce dowiemy się jakie były przyczyny awarii i że zostaną podjęte kroki, które pozwolą na uniknięcie takich problemów w przyszłości. Jeśli obecnie czekacie na swój ważny pociąg na dworcu, to musicie uzbroić się w potężną dawkę cierpliwości.

Grafika tytułowa: Lukáš Kulla / Unsplash