Portal X nie będzie darmowy?

Elon Musk wzbudził w ostatnich miesiącach wiele kontrowersji przejmując serwis Twitter, zmieniając jego nazwę na X oraz wprowadzając zupełnie nowe porządki na tej niezwykle popularnej platformie. Wiele osób zraziło się do działań kontrowersyjnego miliardera, jednak trzeba postawić sprawę jasno – w tej chwili dla X nie ma rozsądnej alternatywy. Co ważne, Musk chce pójść jeszcze o krok dalej i uczynić swoją platformę płatną. Dlaczego? Sprawdźmy!

Płatny serwis sposobem na armię botów?

Elon Musk poinformował na swoim profilu, że w najbliższym czasie zamierza zmienić nieco politykę na swojej platformie i wprowadzić opłatę za korzystanie z X. Już teraz jednak uspokoił użytkowników, że nie jest mowa o kwocie zbliżonej za tą, jaką trzeba zapłacić za weryfikację w serwisie. Mowa raczej o symbolicznej opłacie wynoszącej około 1 USD. Skąd taka decyzja? Powody, wbrew pozorom, są dwa.

Po pierwsze, serwis X coś na tym zarobi. A to ważne choćby z tego względu, by dla nowego właściciela był rentowny i po prostu na siebie zarabiał. Po drugie – Elon Musk zakłada, że w taki sposób uda się nieco ograniczyć działalność botów, trolli i fake kont w serwisie. Konieczność uiszczenia opłaty za korzystanie z serwisu to szansa na ukrócenie owego procederu.

Od kiedy trzeba będzie płacić za korzystanie z X? Tego jeszcze nie wiemy.

Czytaj też: Potwierdzają się plotki – to nowa szefowa Twittera!

Grafika tytułowa: Bastian Riccardi / Unsplash