Pora na Microsoft: firma idzie w ślady Samsunga

Kilka miesięcy po premierze Microsoft Surface Duo koncern z Redmond opatentował urządzenie z podwójnym zawiasem.

W ubiegłym tygodniu został opublikowany patent, rzucający światło na przyszłe plany Samsunga dotyczące urządzeń składanych. Kolejne innowacje Koreańczyków postrzegane są często jako odpowiedź na ambicje chińskich producentów smartfonów, ale Samsung, blisko współpracujący z Googlem nad systemem operacyjnym Fuchsia, musi też monitorować rozwój sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Jak bowiem wynika z innego patentu z ubiegłego tygodnia, blisko stworzenia pierwszych urządzeń wielokrotnie złożonych jest też Microsoft. 

Czytaj też: Na tej technologii będzie oparty potrójny składak Samsunga

“Wielopanelowe urządzenie wyświetlające” ma wykorzystywać dwa zawiasy i trzy odrębne części wyświetlacza. Po złożeniu ma być mu bliżej do smartfona, po rozłożeniu – do tableta, a sama mechanika mocno przypomina równoczesne zamiary Samsunga. Firma z Redmond w patencie ujawnia jednak mniej szczegółów dotyczących wnętrza urządzenia, nie wiemy też nic na temat portów, aparatów czy przycisków, które miałyby się w nim znaleźć. 

Potencjalne wykorzystanie podwójnego zawiasu będzie kolejnym etapem ewolucji firmy, która zaledwie kilka miesięcy temu zaprezentowała swój rozkładany smartfon/ składany tablet – Microsoft Surface Duo. Tego, kiedy – i czy w ogóle – w najbardziej wartościowej firmie świata nastanie era podwójnych składaków, możemy się tylko domyślać, ale jedno jest pewne – nawet najwięksi nie mogą sobie dziś pozwolić na zostanie w tyle, jeśli chodzi o kompaktowe, składane smartfony i urządzenia osobiste.

Źródło: Patently Apple, fot: Microsoft