Razer tworzy własną konsolkę z… 5G!

Mobilne konsolki ostatnimi czasy mają dobrą prasę. Doskonale sprzedają się różnej maści modele Switcha od Nintendo, a o podboju tego sektora marzą kolejni producenci. Zadanie ułatwia im intensywny rozwój usług chmurowych dla graczy. Całkiem niedawno przedstawialiśmy Wam nowego handhelda Logitecha. Dziś natomiast mamy dla Was wieści związane z nadchodzącym sprzętem Razera!

Razer Edge 5G zapowiada się ciekawie!

Oczywiście w przypadku Razera płacimy za markę. Możemy się więc spodziewać, że omawiany sprzęt będzie o wiele droższy od konsolki Logitech G CLOUD Gaming. Ta druga łączy się z Internetem za pośrednictwem Wi-Fi. Razer Edge 5G natomiast zostanie wyposażony w modem umożliwiający nam korzystanie z niezwykle szybkiego połączenia mobilnego. Szkoda tylko, że w naszym kraju sieć 5G jest jeszcze bardzo słabo rozwinięta.

Specyfikacja handhelda od Razera nie jest jeszcze znana. Póki co producent raczy nas tajemniczymi teaserami. W sieci pojawiła się jednak informacja wskazująca na to, że owa konsola ma pracować w oparciu o procesor Snapdragon G3x Gen 1. Możemy spodziewać się też dostępu do sklepu Google Play, a co za tym idzie – możliwości instalowania z niego gier i aplikacji z których skorzystamy obok takich usług, jak Stadia, GeForce Now czy Xbox Gaming Cloud.

Czytaj też: Nowy topowy tablet Huawei już w Polsce!

Póki co nie wiadomo jeszcze, kiedy nowa konsolka miałaby trafić do sprzedaży. Najpewniej szersze wieści na jej temat zostaną podane do publicznej wiadomości podczas imprezy Razercon, która odbędzie się 15 października.

Grafika tytułowa: Razer