Polska Liga Esportowa na start!

We wrześniu rozpocznie się rywalizacja w Polskiej Lidze Esportowej, rozgrywkach skupiających najlepsze polskie drużyny esportowe.

Czas na sezon Jesień 2021, w którym niewątpliwą ciekawostką jest rozszerzenie stawki PGE Dywizji Mistrzowskiej do dziesięciu drużyn, wśród których w nadchodzącym sezonie pojawią się x-kom AGO i Anonymo Esports.

X-kom AGO, popularnie zwane pieszczotliwie Jastrzębiami wraca do rywalizacji w PLE  po niespełna dwóch latach – w przeszłości udało im się zwyciężyć jeden z sezonów, w grudniu 2018 roku. Dla Anonymo Esports będzie to debiut w zmaganiach Dywizji Mistrzowskiej, w której notabene będą jednym z faworytów.

Flagowym produktem w Polskiej Lidze Esportowej, której współwłaścicielami są m.in. polska gwiazda NBA Marcin Gortat i wokalista Dawid Podsiadło, jest rywalizacja w Counter-Strike: Global Offensive w dwóch dywizjach: Profesjonalnej i Mistrzowskiej.

Rozgrywki ligowe zainaugurowane zostaną już 20 września – tego dnia, na plac boju wkroczą pierwsze drużyny z Dywizji Profesjonalnej. Dwa dni później natomiast, rozpocznie się gra w PGE Dywizji Mistrzowskiej. 22 i 23 września – oto daty rozgrywek w ramach pierwszej kolejki rywalizacji, która w tym sezonie pokaże pojedynki aż 10 teamów, co oznacza większą liczbę spotkań i dłuższe dni transmisyjne, które będą startowały już od godz. 13:00.

Emocje już przed startem ligi

Aby poznać zestawienie drużyn obu dywizji, należy poczekać na zakończenie dwóch, orbitujących wokół głównych rozgrywek wydarzeń. Pierwszym z nich są Relegacje, rozgrywane w dniach 31.08-1.09. Udział w nich wezmą cztery zespoły. Creative Avez, PL123, Tarczyński Protein Team i M1 EDEN stoczą bój o dwa sloty w najwyższej klasie rozgrywkowej, walcząc w drabince podwójnej eliminacji. Ponadto, skład Dywizji Profesjonalnej uzupełniony będzie o teamy, które poradzą sobie najlepiej w kwalifikacjach. Te zaplanowane są na 11 i 12 września. W nich wystartować może absolutnie każdy – fazę zamkniętą poprzedzi bowiem otwarta część zmagań.