Creative T60 – kompaktowe głośniki biurkowe w systemie 2.0 z technologią Clear Dialog.

W sprzedaży jest już dostępny zestaw głośnikowy Creative T60. Charakterystyczną cechą zestawu jest wyjątkowo minimalistyczny, elegancki  wygląd obudowy głośników i bogactwo autorskich technologii od Sound Blastera. Mnogość zastosowanych w zestawie rozwiązań nie tylko zapewnia wysokiej jakości dźwięk, ale też redukuje niechciane odgłosy otoczenia.

W Creative T60 za wysoką jakość dźwięku odpowiadają dwa pełnozakresowe przetworniki 2,75”, które napędzane są przez aktywny wzmacniacz cyfrowy. Za reprodukcję i wzmocnienie niskich tonów odpowiada nowa technologia BasXPort.

Creative T60 dostają od producenta autorskie technologie przetwarzania dźwięku, by zapewnić jakość i wyjątkowa klarowność sygnału. W tym przypadku  zostały wykorzystane doświadczenia producenta z serii kart dźwiękowych Sound Blaster.

Clear Dialog to technologia wykorzystująca wewnętrzne algorytmy Sound Blastera. Ich zadaniem jest dokładne wyodrębnienie wokali, wypowiadane dialogi w filmach, które są selekcjonowane i następnie poprawiane, by były czyste i wyraźniejsze w odbiorze.

Surround ma za zadanie rozszerzyć scenę dźwiękową, identyfikując i ulepszając informacje przestrzenne przychodzącego dźwięku za pomocą dedykowanych filtrów dźwięku Sound Blaster. Technologia optymalizuje wrażenia słuchowe zarówno dla treści dwukanałowych, jak i wielokanałowych.

Efekty dźwiękowe Clear Dialog i Surround są wyzwalane na poziomie sprzętowym.

Eliminacja zakłóceń

Głośniki posiadają wbudowane wejście na mikrofon typu minijack. Mikrofon wspomagany jest przez inteligentny zestaw oprogramowania SmartComms, w którym znajdziemy takie technologie jak VoiceDetect, NoiseClean-in i NoiseClean-out.  Zestaw ma za zadanie redukcję niechcianych, irytujących zakłóceń, odgłosów z otocznia.  

NoiseClean-in i NoiseClean-out zapewnia możliwość redukcji statycznych dźwięków tła (jak wentylatory, klimatyzacja, a nawet kosiarki) pochodzących również od strony rozmówcy.

VoiceDetect oferuje możliwość automatycznego wyciszenia mikrofonu, gdy przestaniesz mówić i automatycznego włączania go, gdy ponownie zaczniesz mówić. Za pośrednictwem aplikacji Creative, dostosujesz ustawienia do otoczenia, w którym się znajdujesz, za pomocą regulacji, takich jak poziom głosu, hałas otoczenia, opóźnienie wyciszenia mikrofonu i inne.

Połączenia

Dzięki dedykowanemu portowi USB-C w Creative T60 możesz cieszyć się cyfrowym dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości w komputerach PC, Mac, konsloach PS5, PS4, Nintendo Switch i innych. Bezpośrednio do głośników można podłączyć zestaw słuchawkowy z mikrofonem lub osobny mikrofon. Za pomocą Bluetooth 5.0 prześlemy bezprzewodowo dowolne multimedia na Creative T60. W przypadku analogowych urządzeń audio, takich jak odtwarzacze MP3 i gramofony, podłączymy je za pomocą standardowego portu AUX-in 3,5 mm.

Koniec z podłączaniem słuchawek i ich wypinaniem. Producent na panelu przednim umieścił przycisk do przełączania się pomiędzy źródłem dźwięku z głośników a słuchawkami. Dodatkowo na panelu przednim prawego głośnika znajdziemy jeszcze pokrętło od głośności, przycisk zasilania z diodą LED, przycisk Surround i Clear Dialog również z diodą LED.

Creative T60 jest dostępny w atrakcyjnej cenie 369zł i jest dostępny w witrynie Creative.com.