Polestar wkroczy na polski rynek!

Zaledwie wczoraj opisywałem Wam nadchodzącego wielkimi krokami Polestara 3. Dziś natomiast spływają kolejne niezwykle ciekawe wieści związane z marką należącą do Geely. Jak się okazuje, marka Polestar wkroczy na polski rynek. Co to oznacza i dla kogo skierowane będą te samochody?

Polestar, czyli ekskluzywne elektryki!

Polestar to luksusowe samochody elektryczne o sportowych charakterystykach. Ich wzornictwo jednoznacznie nawiązuje do marki Volvo, która również należy do chińskiego Geely. Na start do Polski trafią Polestar 2 oraz nadchodzący wielkimi krokami Polestar 3. Ich debiutu w polskich sieciach dealerskich spodziewamy się w trzecim kwartale bieżącego roku. Czy klienci rzucą się do zakupów? O to może być ciężko.

Samochody Polestar należą bowiem do segmentu premium. Na zakup modeli Polestar 2 lub Polestar 3 trzeba będzie wygospodarować kilkaset tysięcy złotych. Najbogatsze konfiguracje z pewnością będą niebezpiecznie zbliżać się nawet do miliona złotych. Zdecydowanie będzie to więc marka kierowana w stronę klientów o najbardziej zasobnych portfelach. Wyposażenie będzie limitowała wyłącznie wyobraźnia przyszłego nabywcy.

Czytaj też: Polestar 3 – taka jest przyszłość SUV-ów?

Myślę jednak, że w dobie galopującej elektryfikacji samochody Polestar będą się cieszyły nad Wisłą popularnością. Skąd taka opinia? Tesle też nie należą do najtańszych, a na polskich drogach widuje się je coraz częściej. W najbliższym czasie będziemy coraz bardziej przyzwyczajać się do aut elektrycznych, które w perspektywie kilkunastu lat całkowicie zastąpią samochody o napędzie spalinowym.