Polestar pokazuje swój piąty samochód. Zachwyca tak jak koncept!

Na początku roku firma pokazała świetnie przyjęty prototyp Polestara Precept, a teraz ujawnia pierwsze zdjęcia GT, który w 2024 roku powalczy z coraz silniejszą konkurencją. 

Marka Polestar, należąca do Volvo i właściciela Volvo, Geely, na razie wprowadziła do sprzedaży dwa modele samochodu o tej samej nazwie. Odsłonięcie trzeciego Polestara zaplanowano jeszcze na końcówkę tego roku, tymczasem od wczoraj wiemy już więcej na temat nieco bardziej odległej przyszłości ich elektryków. Za 3 lata na rynek trafi samochód, który już w lutym podbił serca internautów jako koncepcyjny Polestar Precept. 

Wczoraj producent pokazał zdjęcie sedana, który określa mianem “elektrycznego, czterodrzwiowego grand tourera”, w formie bliższej tej, jaka trafi do sprzedaży. Znany z ekologicznych innowacji Polestar tradycyjnie już szuka alternatyw dla istniejących standardów, jeśli chodzi o wykończenie i wnętrza. Przy okazji konceptu zachwalał m.in panele i oparcia wykonane z komponentów na bazie lnu, siedzenia z przetworzonych butelek PET, zagłówki wykonane z pozyskanego z recyklingu korka winylowego czy dywany z odzyskanych sieci rybackich. 

Samochód ma konkurować z innymi elektrycznymi modelami GT, jak Tesla Model S, Mercedes-Benz EQS, Audi E-tron GT czy Lucid Air. Co ciekawe, producent ostatniego samochodu, amerykańska marka Lucid, mimo że Lucid Air jest pierwszym jej samochodem, a pierwsze modele opuściły fabrykę dopiero we wrześniu, od kilku dni szybko rośnie na giełdzie, a wzrost cen jej akcji przełożył się na kapitalizację bliską 90 mld dolarów. Po szaleństwie na punkcie Riviana sprzed kilku tygodni do grona potencjalnych konkurentów Tesli w walce o tytuł hegemona na rynku elektryków z dnia na dzień dołączają kolejni gracze, którzy – jak pokazuje przykład Polestara – mają też do zaoferowania coraz ładniejsze produkty. Obserwacja ich rywalizacji w najbliższych latach będzie najciekawszym zjawiskiem w świecie motoryzacji. 

Czytaj też: Rivian, producent samochodów elektrycznych, wchodzi na giełdę w wielkim stylu