Plan Netflixa z reklamami – tyle będzie kosztować!

Netflix to mimo problemów notowanych w ostatnich miesiącach – nadal najważniejszy dostawca usług VOD nie tylko w naszym kraju – ale i w ujęciu globalnym. Gigant musi jednak mierzyć się z poważnym odpływem użytkowników do konkurencyjnych platform serwujących bardziej atrakcyjne produkcje co miesiąc. Receptą na kryzys ma być rzekomo tani plan z osadzonymi w nim reklamami. Wiemy, ile będzie kosztował!

Oto, ile Netflix życzy sobie za plany z reklamami!

Netflix chce nawiązać rywalizację z takimi serwisami, jak HBO Max czy Disney+ poprzez tani pakiet, w którego przypadku będziemy musieli pójść na kompromis. Atrakcyjna cena bowiem okupiona będzie koniecznością oglądania reklam. Dowiedzieliśmy się już jakiś czas temu, że w ich wdrożeniu Netflixowi będzie pomagał Microsoft. Dziś natomiast pojawiły się informacje wskazujące na to, ile przyjdzie nam za ów plan zapłacić.

Wieści dotyczą co prawda Stanów Zjednoczonych, jednak możemy sobie przekalkulować te dane na polskie realia. Na tą chwilę poszczególne pakiety serwisu kosztują za Oceanem:

  • Basic – 9 USD (~43 zł),
  • Standard – 15,49 USD (~74 zł),
  • Premium – 19,99 USD (~95 zł).

Abonament z reklamami ma kosztować – według doniesień Bloomberga – kosztować około 7-8 USD. Oznacza to, że jego cena w przeliczeniu na naszą walutę to około 35 zł. Czy dla takiej skromnej oszczędności będzie warto męczyć się z reklamami? Odpowiedzcie sobie sami.

Czytaj też: Ród Smoka z drugim sezonem!

No cóż – osobiście wątpię, czy nowy plan Netflixa przyczyni się do zahamowania odpływu użytkowników do konkurencyjnych platform. Problem tkwi trochę głębiej. Serwis nie ma nam do zaoferowania ostatnio nic więcej niż mierne produkcje oryginalne. Dopóki to się nie zmieni – konkurencja będzie zyskiwać na jego niekorzyść.